Autor Wątek: [Santa Fe DM] Afls i doświetlanie zakrętów  (Przeczytany 1775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pjastrzab

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Afls i doświetlanie zakrętów
« dnia: 23 Październik 2022, 21:01:40 »
Witam mam kolejne pytanie.
Jak w Santa fe  działa system doświetlania zakrętów.
Otóż mam wrażenie że wcześniej po prostu przy skręcaniu moje xenony skręcały razem z kołami dodatkowo halogeny doswietlały zakręty.
Teraz zostało tylko doświetlanie halogenami.  Kontrolka afsl  przy odpalaniu auta się zapala i pochwali gaśnie więc wszystko jest ok a pokrętło jest ustawione jak zaleca instrukcja czyli auto.
Może tę opcję trzeba gdzieś włączyć czy coś.
Za wszelkie info dziękuję.

Offline Burnicki Piotr

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Afls i doświetlanie zakrętów
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Październik 2022, 22:19:22 »
Cześć.
U mnie jest tak samo i myślałem że tak ma być.

Offline pjastrzab

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Odp: Afls i doświetlanie zakrętów
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Październik 2022, 07:24:16 »
Dzięki za odpowiedź może ktoś jeszcze.

Offline wydminianin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 233
Odp: Afls i doświetlanie zakrętów
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Październik 2022, 13:22:10 »
U mnie zarówno skręcają soczewki jak i włączają się halogeny doświetlające. To wiem na pewno, bo tak się dzieje przy niskiej prędkości podczas wjeżdżania do garażu. Nie wiem jak to wygląda przy wyższych prędkościach nie sprawdzałem.
"System adaptacyjnych wiate mijania na podstawie kta skrcenia kierownicy iprdkoci pojazdu obraca ipoziomuje re ektory wcelu utrzymania szerokiego kta widzenia kierowcy. Ustawi przecznik wpooeniu AUTO przy pracujcym silniku. System adaptacyjnych wiate mijania jest wczany po wczeniu wiate mijania. Aby wyczy system AFLS, naley ustawi przecznik wiate winnym pooeniu. Po wyczeniu systemu AFLS przednie re ektory nie s obracane, ale s wsposób cigy poziomowane"- to z instrukcji
"Inteligentne owietlenie zakrtów Podczas pokonywania zakrtu przy nastpujcych warunkach, dla bezpieczestwa ipoprawienia widocznoci kierowcy wczane jest inteligentne owietlenie zakrtów: •  Re ektory przednie s wczone. •  Prdko jazdy jest nisza ni 40 km/h. •  Wczony jest kierunkowskaz po stronie, wktór bdzie skrca samochód"

Offline wydminianin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 233
Odp: Afls i doświetlanie zakrętów
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Październik 2022, 13:23:40 »
Tekst skopiowany, dlatego takie literówki :-\

Offline pjastrzab

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Odp: Afls i doświetlanie zakrętów
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Październik 2022, 22:08:33 »
Możesz podać skąd to skopiowaleś bo przez teligerowki nie bardzo kumam.

Offline wydminianin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 233
Odp: Afls i doświetlanie zakrętów
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Październik 2022, 21:04:21 »
Z instrukcji obsługi dostępnej na stronie Hyundaia. https://instrukcje-obslugi.hyundai.pl/

Offline pjastrzab

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Odp: Afls i doświetlanie zakrętów
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Październik 2022, 23:15:31 »
A więc z tego co doczytałem to w systemie afls reflektor powinien być sterowany na boki i być poziomowany i do tego  jeszcze dodatkowe  doświetlanie  z halogenów.A umnie działa poziomowanie i tylko doświetlanie.
Czy jest jakaś opcja zrestartowania ustawień albo gdzie to można włączyć.

Offline Norkens

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Afls i doświetlanie zakrętów
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Listopad 2022, 16:21:56 »
U mnie przy nawet powolnej jeździe xenony skręcają wraz z kierownicą i to zauważalnie. Halogeny doświetlają tylko przy włączeniu kierunkowskazu a na same ruchy kierownicą to same xenony. Ja mam polifta może tu jest inaczej? Ewentualnie w ustawieniach komputera z może wyłączone jest doświetlanie zakrętów?

Offline wydminianin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 233
Odp: Afls i doświetlanie zakrętów
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Listopad 2022, 19:44:09 »
Czy jest jakaś opcja zrestartowania ustawień albo gdzie to można włączyć.
Przeczytaj uważnie instrukcję, bo na moje oko to masz AFLS wyłączony, gdyż reflektory tylko się poziomują. Skopiowalbym tekst odnośnie włączania, ale znowu byłyby literówki.

Offline wydminianin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 233
Odp: Afls i doświetlanie zakrętów
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Listopad 2022, 20:46:29 »
"Ustawić przełącznik w położeniu AUTO przy pracującym silniku. System adaptacyjnych świateł mijania jest włączany po włączeniu świateł mijania. Aby wyłączyć system AFLS, należy ustawić przełącznik świateł w innym położeniu. Po wyłączeniu systemu AFLS przednie reflektory nie są obracane, ale są w sposób ciągły poziomowane" - to z instrukcji, strona.232, rozdział 4:130

Offline pjastrzab

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Odp: Afls i doświetlanie zakrętów
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Listopad 2022, 14:41:48 »
A więc nie miałem czasu więc troszkę się zeszło.
Wszystko działa jak należy. Żeby zadziałało doświetlanie zakrętów trzeba włączyć kierunkowskaz. Żeby działały skrętne światła prędkość samochodu musi być powyżej 10 km/h  na postoju nie działają.
Tu się rodzi kolejne pytanie czy jest możliwość zmiany parametrów  afls interfejsm  bo w samochodzie tych opcji nie znalazłem.