Autor Wątek: Wtyczka od czujnika położenia przepustnicy - prośba o zdjęcię lub sprawdzenie  (Przeczytany 458 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spanio

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Dzień dobry.
Próbuję znaleźć przyczynę okresowego błędu - 2138.
W skrócie wygląda, że problem jest na linii czujnika położenia przepustnicy lub od samego pedału gazu.
Samochód ma stosunkowo niski przebieg, ale dla spokoju podmieniłem pedał gazu na inną używkę (najczęstsze rozwiązanie tego błędu).  Niestety błąd powrócił po tygodniu.
Próbuję znaleźć miejsce lub mieć najwięcej informacji zanim oddam samochód dalej.
Zasugerowano mi, że jest to problem już z instalacją, albo możliwe, wilgoć we wtyczce lub podobne.

Podczas wypinania wtyczki przy czujniku położenia przepustnicy, trochę zdziwił mnie wygląd dwóch pinów z wtyczki. Mianowicie ostatnie dwa piny są koloru srebrnego, podczas gdy cztery sztuki są "złote".
Dla mnie nie wygląda, to na efekt utlenienia czy podobny. Może jest to mylny trop i po prostu ta wtyczka tak ma.
Czy może ktoś odłączał taką wtyczkę, albo ma rzeczywiste zdjęcie jak ona wygląda. 
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień 2022, 21:29:11 przez spanio »

Offline spanio

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Wtyczka chyba jednak jest w porządku, a te piny są np. napięciowe, stąd fałszywy trop.