Autor Wątek: Sterownik silnika  (Przeczytany 737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mesanioslawek20

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Sterownik silnika
« dnia: 02 Grudzień 2022, 19:16:53 »
Witam. Już kiedyś pisałem o moim ix35 2.0 CRDI 184 km
Tak, więc problem polega na tym że nie, wypala mi się DPF już od ponad 12 tys km. Wreszcie udało mi się zdiagnozować przyczynę.... Osoba od której kupiłem auto musiała mi mapą sterownika silnika pominąć DPF a fizycznie jest na miejscu. Byłem dziś w serwisie i o dziwo nie mogli mi wgrać ani zaktualizować sterownika bo nie mieli możliwości takiej ( będą kontaktować się z działem technicznym i dadzą mi znać) ale również sprawdzili kod mapy jaki mam aktualnie i jaki powinienem mieć faktycznie kody się różnią więc było tam grzebanie....
Miał ktoś może podobny problem? Z góry dzięki i pozdrawiam oraz przepraszam za jakieś błędy ortograficzne i składniowe  ;)

piejar

  • Gość
Odp: Sterownik silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Grudzień 2022, 07:27:35 »
Obawiam się że "wyłączenie" wypalania w sterowniku i pozostawienie fizycznie DPF jest raczej  sprzeczne ze sobą. Obstawiam że DPF jest ale niezupełnie kompletny "w środku".  Kilkanaście tys km bez wypalania spowodowałoby raczej całkowite zatkanie DPF. Podejrzewam że to puszka dla wnikliwego  diagnosty żeby nie było kłopotu przy przeglądzie.

Offline bsbs

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
Odp: Sterownik silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Grudzień 2022, 17:01:20 »
Nie wiem skąd jestes poszukaj w okolicy osoby która zajmuje sie tuningiem powinien odczytać mapy i stwierdzic czy był usunięty dpf.Po tylu kilometrach dpf byłby zapchany prawdopodobnie nie odpalił bys auta. Nie jedż do tych patałachów w serwisie jeżeli nawet nie potrafią zaktualizować twojego oprogramowania sterownika silnika Serwisy Hyundaia to całkowita porażka :'( :'( :'( :'(

Offline mesanioslawek20

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Sterownik silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Grudzień 2022, 14:34:15 »
W piątek jadę do firmy która zajmuje się " Czip tuningiem"  :P mówią że ogarną to bez problemu...
Co do filtra to on jest bo w marcu dawałem go do czyszczenia więc fizycznie na 100% tam się znajduje

Offline mesanioslawek20

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Sterownik silnika
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Grudzień 2022, 07:27:24 »
DPF jest na miejscu bo w lutym dałem go do czyszczenia był fizycznie wyciągany widziałem na, własne oczy  ;)

Offline mesanioslawek20

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Sterownik silnika
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Grudzień 2022, 22:08:56 »
Problem rozwiązany dpf i egr był wyłączony że sterownika lecz dpf był nie wyjęty...
Spalanie spadło o ok 2 l...   8)
Nawiązując do mojego poprzedniego postu o dużym spalaniu ( ok 10 l na 100 km) i odpowiedzi expertów że mam ciężka nogę że to SUV i bd tyle palił itp odpowiadam że NIE mieliście racji ale dzięki za pomoc pozdro dla wszystkich  ;)

piejar

  • Gość
Odp: Sterownik silnika
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Grudzień 2022, 01:23:00 »
Cieszy że masz naprawione ale poprzedni właściciel był mistrzem tuningu: usunąć DPF z ECU a fizycznie zostawić - genialne. Swoją drogą oszust marnego gatunku - jak można sprzedawać takie auto. Aż dziw że to auto dawało radę jechać

Offline mesanioslawek20

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Sterownik silnika
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Grudzień 2022, 09:27:09 »
Dokładnie. Auto kupione od handlarza... Zawsze sobie mówiłem że nigdy od nich ale jednak się skusiłem i mam nauczkę... W każdym bądź razie dzięki za pomoc.