Autor Wątek: [Accent LC] Rozrząd firma  (Przeczytany 1061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline acc24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
Rozrząd firma
« dnia: 05 Wrzesień 2022, 21:14:47 »
Witam

 Jaką firmę pasek rozrządu + rolkę z napinaczem byście polecili.
Kupiłem Dayco (znajomy polecił że super) i po 2000 rolka napinacza hałasuje, jak się silnik rozgrzeje...
Jak sobie pomyślę skręcanie koła pasowego pompy wody to robi mi się słabo, ostatnio skręcałem to koło 2h. 

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1429
Odp: Rozrząd firma
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Wrzesień 2022, 22:26:05 »
Ja mogę polecić  bo to nawet w ASO montują czyli GMB ze znaczkiem hyundaia. W getzie rolka i pompa wody wytrzymuje 2 wymiany paska. Pasek kupowałem dayco i też bez uwag. Polecają też INA zestawy ale wychodzi drożej niż GMB.

Offline acc24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
Odp: Rozrząd firma
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Wrzesień 2022, 22:49:20 »
Ja mogę polecić  bo to nawet w ASO montują czyli GMB ze znaczkiem hyundaia. W getzie rolka i pompa wody wytrzymuje 2 wymiany paska. Pasek kupowałem dayco i też bez uwag. Polecają też INA zestawy ale wychodzi drożej niż GMB.

Dzięki, myślałem o Gates, nie wiedziałem, że napinacz OEM to GMB, znalazłem aukcję, a w opisie:

>>NAPINACZ  1SZT PRODUCENT GMB-JAPAN
>>(WYPOSAŻENIE OE!)

Offline acc24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
Odp: Rozrząd firma
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Wrzesień 2022, 00:20:21 »
Pasek w zestawie to

 PRODUCENT MITSUBOSHI-JAPAN

Taki zestaw pasek Mitsuboshi i napinacz Gmb będzie ok?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1429
Odp: Rozrząd firma
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Wrzesień 2022, 19:27:28 »
W getzie mam pasek mitsubishi w alternatorze i wytrzymał pewnie ze 3 paski ale nie wiem co toza firma mitsuboshi. Do rozrządu chyba obojętnie jakiej firmy pasek czy bosch, gates czy dayco.
Rolka oryginał hyundaia ma napis GMB a od sprzęgła docisku już valeo. U mnie rolka GMB po zmianie paska nie wskazywała zużycia i tylko trochę lżej chodziła od nowej. 

Offline acc24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
Odp: Rozrząd firma
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Wrzesień 2022, 20:01:16 »
Kupiłem rolkę GMB i pasek oryginalny Hyundai.
Do tego wymieniłem pompę wody na Asin, niestety uszczelka przyszła papierowa, posmarowałem smarem do hamulców, mam nadzeiję, że nie będzie ciekło 😀
Oryginalna pompa miała uszczelkę metalową.
Ciekawy przypadek mialem z napięciem paska, obróciłem wałem dwa razy i sprawdzilem napięcie ząb paska nie przekraczał połowy łba śruby.
Uruchomiłem silnik i pasek zrobił się luźny, więc znowu napiąłem.