Autor Wątek: Silnik dusi się przy niskim poziomie paliwa przy wjeździe pod górę  (Przeczytany 643 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline woolfik

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Witajcie mam pytanie dotyczące układu paliwowego.

Jakiś czas temu popsuła się pompa paliwa (a przynajmniej tak mi powiedział mechanik). Auto nie odpalało ale jak się bezpośrednio dało paliwa (metodą ustną) to na chwilę odpalało. Mechanik znalazł jakaś używkę w niedużych pieniądzach i wymienił. Ogólnie teraz po tej wymianie auto mi się mocno dziwnie zachowuje. Gdy poziom paliwa w baku spadnie na jakąś 1/3 objętości (nawet rezerwa się nie świeci) i przy wjeździe np na parking górny lub na ekspresówkę/autostradę, która idzie góra wciskam gaz, a auto jakby nie dostawało paliwa. Obroty spadają, silnik słabnie i dopiero po chwili jest za przeproszeniem "pierdol...ie" i wciska w fotel. Byłem u mechanika niby coś na komputerze polutował bo coś się poprzepalało ale ja w zasadzie różnicy nie widzę. Byłem w kilku warsztatach i wszędzie to samo: pali, działa.

Rozwiązaniem problemu jest tankowanie do pełna gdy jest około 1/2 baku ale zauważyłem od niedawna, że na zimnym silniku (np po nocy) i pierwszym odpaleniu mocno wali benzyną tak jakby nie przepalał wszystkiego i wypluwał z wydechu (przekłada się to też na spalanie bo znacząco wzrosło od wymiany pompy).

Czy macie pomysł jak sprawdzić co faktycznie jest nie tak z tym układem paliwowym? Może macie jakiś godny polecenia warsztat w okolicach Ożarowa Mazowieckiego, który mnie nie oleje?

Z góry dzięki za info.

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 270
Odp: Silnik dusi się przy niskim poziomie paliwa przy wjeździe pod górę
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Czerwiec 2022, 15:29:52 »
Jak dla mnie to pompa nie od tego modelu i niema takiej wydajności jak trzeba, a być może zamontowana zbyt wysoko bo inaczej się np. nie dało i silnik nie dostaje paliwa tyle ile powinien, a może to nie jest oryginał tylko podróbka taką jak ja kiedyś kupiłem do przelewania paliwa z kanistra, której dwa razy się to udało zrobić i się ze.....ła. 

Online robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: Silnik dusi się przy niskim poziomie paliwa przy wjeździe pod górę
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Czerwiec 2022, 22:05:15 »
Jak wyżej pewnie mechanik zamontował inną byle działała a i tak zarobił podwójnie. Kup nawet oryginał używkę i zmień i zobaczysz czy to coś zmieni. Standardowo teraz mechanik to robi tak by zarobić a nie by naprawić. Dlatego ważne mieć zaufanego speca jeśli samemu nie umie się naprawić.

Offline thrackan

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Silnik dusi się przy niskim poziomie paliwa przy wjeździe pod górę
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Sierpień 2022, 17:53:10 »
Pompka paliwa dobrej jakości (np. Meyle 37-149190001 ) to koszt ok. 100-140zł, więc nie bardzo widzę sens kupowania używek. Wymiana jest dosyć łatwa, wymaga tylko klucza nasadowego w rozmiarze bodajże 8, śrubokręta PH2 i małego płaskiego do podważania plastikowych zaczepów obudowy. No i jakiejś miednicy na przykład, żeby nie chlapać benzyną wyciekającą z obudowy na podłoże. Inna sprawa, że pompa paliwa ma jeden ważny oring na połączeniu z filtrem paliwa. Gdy przygodny mechanik wymieniał mi pompę na nową, krzywo założył ów oring, co powodowało problemy z odpaleniem. Druga sprawa, to taka, że cześć obudowy pompy jest na sprężynach rozpierających i dociskających wlot paliwa do dna baku. Na Twoim miejscu sprawdziłbym, czy z nimi jest wszystko w porządku.
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień 2022, 17:59:42 przez thrackan »