Autor Wątek: Kupno ix35 jaki model wybrać  (Przeczytany 866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marian_admwz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Kupno ix35 jaki model wybrać
« dnia: 06 Lipiec 2022, 07:50:35 »
Witam, Proszę o pomoc użytkowników IX35, zamierzam kupić ten model, mam na oku dwa egzemplarze.

2014 rok 2.0 184 KM po naprawie tylnego napędu, w Listopadzie robione sprzęgło z wymianą dwumasy. 170tys KM zarejestrowany w pl od osoby prywatnej.
2013 rok 2.0 136 KM po wymianie wtrysków i po wymianie kompletnego sprzęgła z dwumasą. 180tys sprowadzony z Włoch od handlarza.

Starszy ma składane lusterka i wizualnie bardziej mi odpowiada. Młodszy ma ciekawszy silnik , jest po lifcie ale wymaga drobnej naprawy lakierniczej (5 cm wgniecenie na rancie dachu na ok 0,5 cm głębokość, podobno drzwi garażowe spadły) i kilka drobniejszych mankamentów (pogryzione wytłumienie maski przez kuny, od spodu maski pojawia się rdza). Proszę o podpowiedź, czego spodziewać się po tych modelach? Domyślam się że niższe spalenie będzie miał ten słabszy. Sporadycznie potrzebuje przemieścić się z przyczepką, starczy im mocy? Różnica w cenie 2 tys

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1467
Odp: Kupno ix35 jaki model wybrać
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lipiec 2022, 18:31:28 »
Z dwojga wybrał bym polski z mocniejszym silnikiem. To że jest większy mocą nie oznacza, ze spali dużo więcej. Do tego sprowadzony od handlarza to też większe ryzyko. Rdza na masce hyundaia to przynajmniej oznacza, że nie był bity z przodu. 

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
Odp: Kupno ix35 jaki model wybrać
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Lipiec 2022, 07:33:03 »
Rdza niestety lubi sie panoszyc po IXach. Zerknij pod uszczelki drzwi, zdejmij kilka plastikow pod spodem i ostro negocjuj :)

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 220
Odp: Kupno ix35 jaki model wybrać
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lipiec 2022, 22:03:26 »
Tak myślę że ani tego ani tego bym nie wziął. Szukaj i czekaj okazji, szybko kupuje się byle co. Zachowaj ostrożność nigdy nie jest tak że kupisz auto i nic nie trzeba robić chyba że kupisz z salonu. Ale 2014 nie powinien mieć widocznej rdzy i tego się trzymaj. Słuchaj jak pracuje wciśnij sprzęgło i puść przy otwartych drzwiach będąc na zewnątrz słuchaj czy nie ćwierka jeśli to benzyna. Sprawdź czy działa klima i wszelkie duperelki wewnątrz, naprawa jest droga.

Offline marian_admwz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Kupno ix35 jaki model wybrać
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lipiec 2022, 10:55:55 »
Dziękuję za podpowiedzi. Zdecydowałem się na silnik 1.7 116KM. Nie ma tragedii zrobiłem trasę 1100 km i jestem zadowolony średnie spalanie 6.5l. Mocy mógłby mieć więcej ale musi mi wystarczyć.