Autor Wątek: Hyundai ix20 błąd P0011  (Przeczytany 3011 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Chwalec

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Hyundai ix20 błąd P0011
« dnia: 15 Lipiec 2022, 21:45:25 »
Szanowne Forum .Witam wszystkich serdecznie. Jestem tu nową osobą i wiem że temat był wałkowany ale odpowiedzi nie  rozwiązały problemu . proszę o wskazówki.
Kupiłem żonie hyundaia ix 20 1.4 2013 r. benzyna. Auto ma 90 tyś przebiegu według dokumentacji z Niemiec i stanu auta wszystko ok. Auto przejechało 200km od chwili zakupu i wywaliło mi błądP0016.
No to warsztaty znajomi i się zaczęło. Pierwsza diagnoza rozrząd do wymiany .
Wymieniłem rozrząd robiąc cały serwis .Wymiana oleju filtrów ,świec.
Zadowolony odbierając auto jadę na myjnię i wywala błąd P0011
Wymieniam czujnik faz rozrządu.Kasuje błąd i jadę zadowolony
po przejechaniu jakiś 200km wywala bład P0011.Wymieniam czujnik wałka rozrządu .
Znowu jestem zadowolony bo wszystko ok. Jednak żona mi mówi silniczek się zaświecił więc podłaczam tester błąd P0011
reasumując
Olej wymieniony zgodny ze specyfikacja zalany prawie na max
Czujnik faz rozrządu wymieniony
Czujnik wałka rozrządu wymieniony
Rozrząd wymieniony komplet
Auto działa sprawnie .To co zauważyłem to niskie obroty w granichach 650 po rozgrzaniu i jak włączam klimę trochę spadają
Mam w planach wymianę jeszcze czujnika wału .Chociaż nie wiem czy to coś da
Czy ktoś rozwiązał ten problem???

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 203
Odp: Hyundai ix20 błąd P0011
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lipiec 2022, 23:05:00 »
Czujnik faz rozrządu wymieniony
Czujnik, czy zawór?

Błąd P0016 świadczył o błędnej korelacji pomiedzy wałkiem rozrządu a wałem korbowym, to mogło być spowodowane wyciągniętem łańcuchem rozrządu. Czy porównywałeś długość starego łańcucha do nowego?

Jaką rezystancję ma cewka zaworu CVVT OCV? Po podłączeniu do zasilania zamieniając polaryzację trzpień zaworu przesuwa się w pełnym zakresie?

Offline carsik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Odp: Hyundai ix20 błąd P0011
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Lipiec 2022, 20:59:41 »
obstawiam jeden ząbek na kole fazatora.

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 203
Odp: Hyundai ix20 błąd P0011
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Lipiec 2022, 23:55:58 »
obstawiam jeden ząbek na kole fazatora.
Jak dla mnie są dwie drogi, żeby to sprawdzić..
1. organoleptyczna - niestety wymaga demontażu osłon rozrządu i sprawdzenia znaków na rozrządzie;
2. podjechać do osoby która włada oscyloskopem dwukanałowym - zapiąc sądy jedną pod czujnik położenia wału korbowego, drugą pod czujnik położenia wałka i porównać przebieg np. z tymi w filmiku:

Offline Chwalec

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Hyundai ix20 błąd P0011
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Lipiec 2022, 20:16:29 »
Rozrząd wymieniał warsztat który nie jest z pierwszej łapanki .Wszystko na znaki jak twierdzą.
No i zastanawiające jest to że (zakładamy przesunięcie o jeden ząbek)błąd pojawia się po jakimś czasie .Skoro byłby źle złożony rozrząd to moim zdaniem wywalało by go od razu a nie po po tygodniu jazdy lub po 150 czy 200 km

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 203
Odp: Hyundai ix20 błąd P0011
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Lipiec 2022, 00:10:36 »
Nie wiadomo jak ECM ustawia zawór OCV CVVT, oscyloskop również powiedziałby jakie jest wypełnienie PWM na OCV - czyli jak jest wysterowany przez ECM.
Nie wiem jak dokładnie wygląda procedura diagnostyki i wystawiania DTC - kodu błędu w sterownikach ECM stosowanych w Hyundai, ale dla przykładu w grupie VAG odbywa się to tak, że jak jest jakieś uszkodzenie elektryczne między czujnikiem a sterownikiem silnika, czy jakiś czujnik jest martwy to błąd nie daje się usunąć, a jeśli błąd dotyczy jakichś parametrów pracy silnika, np. ciśnienia, masy powietrza itp. to diagnostyka jest przeprowadzana na podstawie cykli uruchomień silnika, albo czasu pracy, albo przejechanych kilometrów i jak usterka powtarza się i mimo wprowadzanych przez ECM korekt nie ustępuje to dopiero po założonym czasie, cyklach, etc. wystawiany jest DTC, czyli zgłaszany bład i w zależności od "ważności" będu zaświecana lub nie jest kontrolka MIL.
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec 2022, 00:16:31 przez ...kuba... »

Offline carsik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Odp: Hyundai ix20 błąd P0011
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Lipiec 2022, 18:55:49 »
Rozrząd wymieniał warsztat który nie jest z pierwszej łapanki .Wszystko na znaki jak twierdzą.
No i zastanawiające jest to że (zakładamy przesunięcie o jeden ząbek)błąd pojawia się po jakimś czasie .Skoro byłby źle złożony rozrząd to moim zdaniem wywalało by go od razu a nie po po tygodniu jazdy lub po 150 czy 200 km

Nie jest to błąd elektryczny więc komputer musi sobie zapełnić bufor "złymi danymi" z pracy. Ten błąd dotyczy pracy fazatora czyli tego co w danym momencie komputer oczekuje a tego co faktycznie widzi na czujniku położenia wałka, jeśli fazator był wymieniony może jest wadliwy lub czasami potrafi nie pracować w pełnym zakresie a jeśli jest stary no to może coś go zabolało. Ale ja zacząłbym od najtańszej opcji czyli sprawdzenia czy wszystko jest ustawione jak należy.

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Hyundai ix20 błąd P0011
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Lipiec 2022, 20:21:42 »
Na szybko w zał materiały

Offline Chwalec

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Hyundai ix20 błąd P0011
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Lipiec 2022, 18:57:19 »
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi .W sierpniu zaczynam urlop i będę walczył z tym błędem .
Zacznę tak jak wspomniałem od wymiany jeszcze czujnika wału. Bo i taki przypadek ktoś opisywał.
Jeżeli uda mi się rozwiązać problem .Oczywiście was poinformuję

Offline Chwalec

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Hyundai ix20 błąd P0011
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Sierpień 2022, 21:04:12 »
Ten samochod mnie chyba doprowadzi do zgonu.
Wymieniłem czujnik wału tak jak wam pisałem że zrobie.Skasowałem błędy i pojechałem na urlop.
Nie jeździłem autem .Wracam po 5 dniach i biore sie za hyundaia.Wsiadam akumulator wywalony na zero.
Ładuje akumulatori sprawdzam czy nie kradnie cos prądu.Ucieka na postoju jakies 0.35 A szukqm dziubie.
Okazuje sie ze prąd zabiera moduł komfortu bcm.No to zaczynam odlaczac kostki :drzwi,po kolei zamkim,swiatełka itd.
Kupuje nawet tester do hyundaia ktory nie pokazuje  błędu modulu .Robie testerem sprawdzanie zqmykqnia otwierania itd .
Nic nie znalazłem .Czy ktos ma schemat instalacji tego co idzie za tym modułem .Jedno pozytywne to ze bład P011 nie wraca  i mysle ze to rozładowany akumulator generował ten bład.Teraz wypinam bezpiecznik od modułu i nie ma bledu .
Tylko ze nie dziala centralny zam3k z pilota .
Prosze o jakies wskazowki

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Hyundai ix20 błąd P0011
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Sierpień 2022, 17:01:13 »
Jakim urządzeniem to skanujesz?