Forum > Pozostałe

Hyundai ix20 błąd P0011

(1/3) > >>

Chwalec:
Szanowne Forum .Witam wszystkich serdecznie. Jestem tu nową osobą i wiem że temat był wałkowany ale odpowiedzi nie  rozwiązały problemu . proszę o wskazówki.
Kupiłem żonie hyundaia ix 20 1.4 2013 r. benzyna. Auto ma 90 tyś przebiegu według dokumentacji z Niemiec i stanu auta wszystko ok. Auto przejechało 200km od chwili zakupu i wywaliło mi błądP0016.
No to warsztaty znajomi i się zaczęło. Pierwsza diagnoza rozrząd do wymiany .
Wymieniłem rozrząd robiąc cały serwis .Wymiana oleju filtrów ,świec.
Zadowolony odbierając auto jadę na myjnię i wywala błąd P0011
Wymieniam czujnik faz rozrządu.Kasuje błąd i jadę zadowolony
po przejechaniu jakiś 200km wywala bład P0011.Wymieniam czujnik wałka rozrządu .
Znowu jestem zadowolony bo wszystko ok. Jednak żona mi mówi silniczek się zaświecił więc podłaczam tester błąd P0011
reasumując
Olej wymieniony zgodny ze specyfikacja zalany prawie na max
Czujnik faz rozrządu wymieniony
Czujnik wałka rozrządu wymieniony
Rozrząd wymieniony komplet
Auto działa sprawnie .To co zauważyłem to niskie obroty w granichach 650 po rozgrzaniu i jak włączam klimę trochę spadają
Mam w planach wymianę jeszcze czujnika wału .Chociaż nie wiem czy to coś da
Czy ktoś rozwiązał ten problem???

...kuba...:

--- Cytat: Chwalec w 15 Lipiec 2022, 21:45:25 ---Czujnik faz rozrządu wymieniony

--- Koniec cytatu ---
Czujnik, czy zawór?

Błąd P0016 świadczył o błędnej korelacji pomiedzy wałkiem rozrządu a wałem korbowym, to mogło być spowodowane wyciągniętem łańcuchem rozrządu. Czy porównywałeś długość starego łańcucha do nowego?

Jaką rezystancję ma cewka zaworu CVVT OCV? Po podłączeniu do zasilania zamieniając polaryzację trzpień zaworu przesuwa się w pełnym zakresie?

carsik:
obstawiam jeden ząbek na kole fazatora.

...kuba...:

--- Cytat: carsik w 17 Lipiec 2022, 20:59:41 ---obstawiam jeden ząbek na kole fazatora.

--- Koniec cytatu ---
Jak dla mnie są dwie drogi, żeby to sprawdzić..
1. organoleptyczna - niestety wymaga demontażu osłon rozrządu i sprawdzenia znaków na rozrządzie;
2. podjechać do osoby która włada oscyloskopem dwukanałowym - zapiąc sądy jedną pod czujnik położenia wału korbowego, drugą pod czujnik położenia wałka i porównać przebieg np. z tymi w filmiku: //www.youtube.com/watch?v=ciN-kkM2A4Q

Chwalec:
Rozrząd wymieniał warsztat który nie jest z pierwszej łapanki .Wszystko na znaki jak twierdzą.
No i zastanawiające jest to że (zakładamy przesunięcie o jeden ząbek)błąd pojawia się po jakimś czasie .Skoro byłby źle złożony rozrząd to moim zdaniem wywalało by go od razu a nie po po tygodniu jazdy lub po 150 czy 200 km

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej