Autor Wątek: Długo kręci zanim odpali  (Przeczytany 3309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline i30fan

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Odp: Długo kręci zanim odpali
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Listopad 2022, 17:28:03 »
Może jest jakiś złodziej prądu. Jakby tak spróbować wyjąć bezpieczniki od wycieraczek i innych bzdetów zostawić tylko niezbędne minimum i sprawdzić czy wtedy za każdym razie odpali normalnie?

Offline Notorious

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Długo kręci zanim odpali
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Listopad 2022, 09:46:48 »
Odświeżam temat

Auto świeżo po wymianie rozrządu - problem pozostał. Dalej trzeba (nie za każdym razem) długo kręcić zanim silnik zapali, bywa, że odpali na dotyk, ale problem mimo wymiany rozrządu pozostał. Wymieniłem też pompę paliwa, ciśnienie dobre, paliwo dolatuje. Kompletnie wyczerpałem się z pomysłów co może być przyczyną, pozostaje chyba tylko elektronika, ale gdzie szukać? Immo? Błędów żadnych nie pokazuje.

Zdrówka

piejar

  • Gość
Odp: Długo kręci zanim odpali
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Listopad 2022, 10:45:29 »
Świeżo tzn że wymiana rozrządu po tych opisanych wcześniej perypetiach? Takie cudenka mogą być właśnie związane ze złym ustawieniem rozrządu np o 1 ząbek. Czy jesteś w stanie sobie zweryfikować poprawność pracy rozrządu? Jeżeli rozrusznik kreci i nie spowalnia to z nim oraz Aku wszystko ok. Chociaż... Wcześniej pisałeś że przygasają kontrolki, że szyby wolniej na pracującym silniku. Napięcie ładowania musi być w okolicach 14,4. Jeżeli masz niskie to nie dziwi że nowy akumulator powoli "osłabł" bo może być niedoładowany. Ale żeby to powodowało problemy z zapłonem? Mierzyłes napięcie ładowania?
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2022, 10:49:37 przez piejar »

Offline Notorious

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Długo kręci zanim odpali
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Listopad 2022, 10:56:28 »
Tak, na kolejnym warsztacie sprawdzali wszystko i okazało się, że łańcuch jest luźny i wymienili, bo to jest przyczyną tego, że raz odpala, a raz nie. Okazało się, że nawet wymiana rozrządu na nowy nie poskutkowała. Akumulator nowy, napięcie trzyma 12,7, na ładowaniu 14,3/14,4 więc jest ok po tej stronie. Nic już nie przygasa, szyby chodzą normalnie. Jedynie jeszcze wspominał mechanik, który robił rozrząd, że rozrusznik bierze dużo prądu przy rozruchu, ale kręci normalnie więc nie wiem czy wymiana/regeneracja rozrusznika coś by zmieniła.

piejar

  • Gość
Odp: Długo kręci zanim odpali
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Listopad 2022, 12:25:54 »
A to jeszcze jedno: czy jak długo kręci to zawsze odpali po tym kręceniu czy trzeba odpuścić i spróbować jeszcze raz? To ma znaczenie bo ja miałem problemy z anteną immobilisera i auto zapalało za n-tym razem. Ale jak nie paliło to nie paliło, nie ważne jak długo kręciłem.

Offline Notorious

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Długo kręci zanim odpali
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Listopad 2022, 12:34:19 »
Przed wymiana rozrządu też tak było jak piszesz, raz palił od razu, raz kręcił kręcił kręcił i musiałem odpuścić, a raz kręcił długo i w końcu odpalał. O immo też myślałem, dziś jadę jeszcze do mechanika pod komputer zobaczyć to wspomnę o tym immo.

Teraz póki co po długim kręceniu odpala, ale mam auto od piątku i nie jeździłem za dużo. Raz odpalił od strzału, raz musiałem kręcić aż odpuściłem, po chwili od strzału, a raz kręci kręci i odpali.

piejar

  • Gość
Odp: Długo kręci zanim odpali
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Listopad 2022, 12:51:49 »
Tu masz opis mojego problemu immo. Przy immo kluczową jest lampka żółta z symbolem auta czy kluczyka już nie pamiętam. Jest tam opisane jak ma się zachowywać - jeżeli lampka się nie zapali to auto też nie zapali - proste. . W OBD nie ma po tym śladu. U siebie dogialem styki w złączach i temat zniknął calkowicie
 

http://hyundaiklub.pl/index.php/topic,7115.msg93869.html#msg93869
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2022, 12:54:07 przez piejar »

Offline Notorious

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Długo kręci zanim odpali
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Listopad 2022, 12:56:16 »
Dzięki, sprawdzę, żółta lampka samochodu z kluczykiem to u nas lampka immo, z tego co kojarzę to za każdym razem się zapala i gasnie po dłuższej chwili na zapłonie, czyli tak jak powinno być.

piejar

  • Gość
Odp: Długo kręci zanim odpali
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Listopad 2022, 15:56:07 »
Dokładnie tak. Chodzi o to czy PRZED długim kręceniem ona swieci  czy nie

Offline Akustyczny

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 90
Odp: Długo kręci zanim odpali
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Marzec 2023, 20:31:32 »
Cześć, miałem podobny problem (długie kręcenie, problemy z odpaleniem na cieplnym) i mechanik zaproponował profilaktycznie wymianę czujnika położenia wałka rozrządu.
Wyglądał kiepsko i chyba był już raz wymieniany bo siedział tam Bosch.

Nie było błędów ECU, więc według niego mógł szwankować czujnik, ale ich nie generował.
Dorwałem na Alledrogo nowy oryginał Kefico.
Ponoć w Hyundaiach ma spore znaczenie czy originał czy tani zamiennik
U mnie wymiana czujnika pomogła. Problemy ustąpiły.
Może warto spróbować podmienić czujniki na OEM.