Autor Wątek: Jakie macie wady fabryczne  (Przeczytany 3961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mercator2020

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Kwiecień 2022, 12:52:29 »
Jak czytam, jakie macie wady w samochodach to szok. Ja to chyba poważnie się czepiam. Hamulce sporadycznie zgrzytają podczas jazdy do tyłu ( raczej zimne ), ostatnio skrzypiało oparcie  tyłu ( aso owineło  ;D taśmą izolacyjną zaczep siedziska  :) ). Sporadyczne problemy z połączeniami telefonicznymi przy pomocy systemu samochodu.  Inna bajka to naprawy  niestey pokolizyjne: lakierniczo blacharskie popsuli co się dało jak ktoś chce jest na forum miedz innymi złamali podsufitkę. Teraz okazuje się, że zamalowali cześć zderzaka... Nie chcą sie przyznać. Raz czy dwa ekran wyświetlający obraz z tyłu pojazdu podczas cofania zrobił się zielony na 2 sekundy. To był środek dnia, nie tryb noktowizyjny  ;D. Zgrzytający pedał sprzęgła, zalali olejem wycieraczkę. Przynajmniej pomogło coś...
 Oczywiście prawie wszystko ok twierdzą w ASO. Boje się wsiąść do tego auta  :-\
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień 2022, 12:57:14 przez mercator2020 »

Offline kriss73

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Czerwiec 2022, 18:14:09 »
i30 odebrane 8 czerwca 2022 r. Wersja DPi. W eksploatacji dopiero 2 tygodnie i 400 km przebiegu. Wady fabryczne? Raczej brak. Chyba, że za wadę fabryczną uznać drobne niedoróbki. Tylny zderzak z prawej strony łączy się z nadkolem ze zby dużą szparą. Normalnie zderzak przylega do błotnika, a w moim jest nieduża szpara. Dzisiaj zauważyłem, że wykładzina przy lewym progu (od kierowcy) wylazła z plastikowej nakładki progu odsłaniając stal. Wykładzina jest dość miękkna. Pod naciskiem mocno się ugina i wysuwa z plastikowej nakładki progu. Ostatnia rzecz, która mi tym razem mocno przeszkadza, to boczne trzymanie bioder. Siedzisko uciska mi biodra, co jest niekomfortowe. Zastanawiam się, co z tym zrobić. Poza tym wszystko jest ok. Silnik mało pali nawet na dotarciu, nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy, nie widzę wad.

Offline Rihat

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Lipiec 2022, 12:16:28 »
Na drugim przeglądzie został wymieniony prawy przedni pas bezpieczeństwa w ramach akcji serwisowej. Najlepsze jest to że zupełnie przypadkowo wyszło że pracownik sprawdził czy jest na mój model jakaś akcja serwisowa prowadzona. Gdy zapytałem pracownika czy nie powinni mnie poinformować telefonicznie/pisemnie że pas jest do wymiany (jeśli bym nie przyjechał na przegląd bym się o tym nie dowiedział) kobitka odpowiedziała że dzwonią tylko wtedy gdy chodzi o sprawy bezpieczenstwa :-\ , to ja się pytam panią czy pasy nie wchodzą w skład bezpieczeństwa? Pogubiła się i zaczęła odpowiadać o jakiś bezpiecznik ach.

Sprawdziłem i chodzi o samochody wyprodukowane od 25 mają o 6 października 2020, na rynku polskim jest 106 szt.
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec 2022, 12:18:18 przez Rihat »

Offline olo018

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 42
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Lipiec 2022, 21:58:24 »
Dla mnie wada to że jest bardzo głośne podczas jazdy ,mam kombi i szumi huczy ,a nadkola tylne i podłoga bagażnika wytłumione .łożyska tylne ?,chyba nie auto ma 20tyś kilometrów.

Offline MG42

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Lipiec 2022, 10:47:13 »
Te produkowane teraz, po pandemii  to jest dopiero porażka.  Z miejsca do poprawy. Miałem wymieniać mojego i30, ale jednak nie zdecyduję się na nowy samochód, bo prawdopodobnie będzie złomem.

Im więcej czytam fora, tym mniej mi się chce nowszego auta. Bo kolorowe diodki i ekraniki mi, niestety, nie imponują.

Offline MG42

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Lipiec 2022, 10:49:26 »
Mnie skrzypi w kolumnie kierownicy. Zwłaszcza przy manewrowaniu na niskich prędkościach. Przebieg 27 tys. km.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 280
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Lipiec 2022, 16:38:36 »
odpowiadać o jakiś bezpiecznik
jakichś

20tyś kilometrów.
20tyśęcy? I te spacje przed znakami interpunkcyjnymi...  :-\

Offline olo018

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 42
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Lipiec 2022, 18:14:50 »
jakichś
20tyśęcy? I te spacje przed znakami interpunkcyjnymi...  :-\

Na temat!!!!.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Lipiec 2022, 09:29:59 »
Miałem wymieniać mojego i30, ale jednak nie zdecyduję się na nowy samochód, bo prawdopodobnie będzie złomem.
Po co wymieniać trzyletni samochód? Nie rozumiem nijak.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 280
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Lipiec 2022, 12:22:32 »
Po co wymieniać trzyletni samochód? Nie rozumiem nijak.
Spieszę z odpowiedzią: bo można. Bo ktoś chce mieć nowy. Bo kogoś stać. Bo mu się jednak nie podoba ten obecny. Bo można go sprzedać za dobre pieniądze, dołożyć trochę i kupić znowu nowy, lepszy.

Offline olo018

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 42
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Lipiec 2022, 17:59:06 »
Po co wymieniać trzyletni samochód? Nie rozumiem nijak.
Po co wymieniać trzyletni samochód? Nie rozumiem nijak.
Ja wymieniłem Mazdę CX3 po czternastu miesiącach bo fotel przedni był katastrofalny!,po 3h jazdy plecy mnie bolały strasznie.
Więc wymieniłem na I30 i z komfortu jazdy jestem zadowolony.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Lipiec 2022, 20:47:20 »
To drugie wyjaśnienie to rozumiem, bo przecież cx3 to podwyższony segment B (na belce), a ten twój i30 to chyba jeszcze normalny kompakt (nieokradziony z tego, co daje prawdziwy komfort jazdy).

A to pierwsze to czysty przejaw konsumpcjonistycznego (nie)myślenia. No i błędne koło.

;-)

Offline IT_Tech_PL

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Październik 2022, 11:52:18 »
U mnie hil hold - hamulec przy ruszaniu wydaje dziwny zgrzyt i ASO nie potrafiło tego naprawić. Dodatkowo ostatnio pękł plastik napinający linkę sprzęgła. Zrobili to na gwarancji jako wada materiału. Podobno częste w i30, ewentualnie też potrafi piszczeć przy wciskaniu sprzęgła.

piejar

  • Gość
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Październik 2022, 20:33:12 »
Ja mam i30 z 2008, produkcja koreańska, przebieg 245 kkm. Auto jest rewelacyjne pod względem jakościowym. Takie bajania o złym zabezpieczeniu antykorozyjnym, rudej oto czytałem po kupieniu auta i nic takiego u mnie się nie zdarzyło. Lakier jest super, żadnej korozji samoistnej, w aucie poza łącznikami jest praktycznie oryginalne zawieszenia, wtryski nie ruszane, turbo nie ruszane, jedynie świece żarowe, zero wycieków.  Rozważałem i30 4 lata temu ale wziąłem Megane IV bo miała lepszy silnik. Narzekania "na te nowe coraz gorsze auta" czytam gdzieś od lat 90 tych. Fiat 126, 125, polonez... To były solidne auta. Nadawały się na złom.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
Odp: Jakie macie wady fabryczne
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Październik 2022, 21:31:18 »
To akurat się ciesz, że trafiłeś na egzemplarz zrobiony z lepszej blachy. Sam widziałem też civica bez rdzy i jakoś można trafić w tych słynących markach z rdzy lepszy model. U mnie w getzie też wydawało się, że jest fajnie póki nie zaczął rdzewieć. A sanki których nie widać to już parodia a nie blacha.