Autor Wątek: [Atos] Popsuta tylna wycieraczka  (Przeczytany 2666 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karwass

  • Gość
Popsuta tylna wycieraczka
« dnia: 21 Październik 2008, 12:51:15 »
Witam, problem tkwi w tylniej wycieraczce a mianowicie nie działa. Nie wiem jaka może być tego przyczyna czy to spalenie silniczka czy może coś z przewodami? Pytam się bo może to jakaś znana przypadłość w Atosach? Szukałem na allegro używanego silnika tylniej wycieraczki i chyba jest to część trudno dostępna bo nigdzie nie ma i są tylko silniczki przednich wycieraczek ale to chyba nie to samo no i używka 150zł?!! Proszę was więc o pomoc :)
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:32:53 przez Brt »

Darek

  • Gość
Popsuta tylna wycieraczka
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Październik 2008, 13:52:31 »
Może najpierw sprawdź bezpiecznik.

Karwass

  • Gość
Popsuta tylna wycieraczka
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Październik 2008, 15:01:08 »
Nie no bezpieczniki w pierwszej kolejności sprawdziłem więc to wykluczamy :)

krisek1337

  • Gość
Popsuta tylna wycieraczka
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Listopad 2008, 18:42:14 »
hmm tez mialem ten problem do dzis. Powiem tak zobacz sobie pod klapa po lewej stronie u gory kabelki. U mnie byly wszystkie polamane/rozerwane skutek zimna przypuszczam. Wystarczy polutowac i dziala :-) sprawdz dokladnie najlepiej zdejmij ta czarna gume i dzialaj :]

colek

  • Gość
Popsuta tylna wycieraczka
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Listopad 2008, 11:31:15 »
sczerze to nigdy nie uzywam tej wycieraczki bo atos ma sklonnosc do bardzo brudnej tylnej szyby i nie chce jej porysowac. przyzwyczailem sie ze czasami nic nie widze w lusterku. heh

Witek

  • Gość
Popsuta tylna wycieraczka
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Listopad 2008, 12:27:41 »
colek, słuszna uwaga. Kiedyś próbowałem odwrócić wycieraczkę, żeby "stała" a nie leżała, kurz, brud itd. wtedy miałby mniejszą skłonność do trzymania się jej, ale po dniu pracy i kombinacji nie udało mi się.

Cendra

  • Gość
Popsuta tylna wycieraczka
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Grudzień 2008, 08:47:54 »
Cytat: "colek"
sczerze to nigdy nie uzywam tej wycieraczki bo atos ma sklonnosc do bardzo brudnej tylnej szyby i nie chce jej porysowac. przyzwyczailem sie ze czasami nic nie widze w lusterku. heh

Nie ma spryskiwacza tylnej szyby, żeby namoczyć i zmyć :?:

Witek

  • Gość
Popsuta tylna wycieraczka
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Grudzień 2008, 12:15:34 »
Ma spryskiwacz, ale Atos potrafi tak zapaskudzić tył samochodu, że czasami użycie wycieraczki z płynem nie wystarczy i grozi porysowanie szyby. Dlatego zawsze przed wyjazdem myje tylną szybę.

IgoReCzeK

  • Gość
Popsuta tylna wycieraczka
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Grudzień 2008, 14:19:09 »
Cytat: "colek"
nie uzywam tej wycieraczki bo atos ma sklonnosc do bardzo brudnej tylnej szyby i nie chce jej porysowac

Witam. Ten problem mają wszystkie samochody posiadające takie rozwiązanie karoserii, ja znam to od strony Fiatów: Cinquecento i Punto. Wracając do tematu, proponuję prowizorycznie zasilić silniczek od tylnej wycieraczki i sprawdzić czy działa, jeśli ruszy, to problem będzie tkwił oczywiście w jego zasilaniu ( przewodach elektrycznych, wyłącznikach ). Druga sprawa, to mógł się zatrzeć trzpień do którego zamontowana jest wycieraczka, ale to można ustalić po wymontowaniu silnika z mechanizmu napędowego i sprawdzić jego pracę na biegu jałowym. W przypadku kiedy uległ uszkodzeniu, to już sprawa jest patowa - może udać się jednak coś dobrać z innego samochodu za parę groszy ( proponuję szukać sam silnik ). Pozdrawiam Igor.

jarko

  • Gość
co mogło paść?
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Luty 2009, 13:01:06 »
Mam problem z tylną wycieraczką ,ponieważ :

-rzecz podstawowa - niedziała,
-prąd do silniczka dochodzi
-silniczek działa jeśli sie dotknie próbnikiem jednego styku z obudową metalową - tyle ,że działa bez załączania przełącznika przy kierownicy,
-bezpieczniki są ok ,

Co to moze być? Myśle że może padł przekażnik bądź przełącznik tej wycieraczki i dlatego nie załącza się .

Chcąc zrobić to dziwne obejście na ktorym silniczek działa ,to wycieraczka bedzie działać non-stop aż nie wyciągne kluczyka ze stacyjki.
I jeszcze jedno moze ktoś sie orientuje w którym miejscu jest przełącznik i przekażnik tylnej wycieraczki w Atosku? <co?>
Szukam równiez obudowy filtra powietrza do Atosa Prime.