Autor Wątek: Kiedy i czy potrzebna wymiana rozrządu w Hyundai i30  (Przeczytany 5927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline izdeb880

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Kiedy i czy potrzebna wymiana rozrządu w Hyundai i30
« dnia: 25 Czerwiec 2022, 13:41:28 »
Witam, czy może ktoś powiedzieć coś na temat wymiany łańcuszka rozrządu w hyundai i30 benzyna 2014 rok.
Samochód ma przejechane 140 tys. i ostatnio przy wymianie oleju mechanik zasugerował wymianę łańcuszka i itp
stwierdził że po tylu kilometrach trzeba to zrobić oraz dostrzegł że na zimnym silniku słychać już specyficzny dźwięk
Czy może ktoś się wypowiedzieć w tym temacie? Co moglibyście doradzić w tej sprawie?
Dodam że od nowości w aucie nic po za wymianą oleju itp nie było robione z silnikiem

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Kiedy i czy potrzebna wymiana rozrządu w Hyundai i30
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Czerwiec 2022, 03:59:44 »
Nic? Ani filtr powietrza ani świece? Kurka, to konkretnie zapuszczony egzemplarz...

Offline izdeb880

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Kiedy i czy potrzebna wymiana rozrządu w Hyundai i30
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Czerwiec 2022, 20:13:36 »
nic tzn nic grubszego, świece były wymieniane filtry co rok przechodzi serwis wiec się zdziwiłem że mechanik stwierdził że czas na łańcuszek..tzn wymianę
dlatego moje zapytanie na tym forum

Offline Dzius

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 76
Odp: Kiedy i czy potrzebna wymiana rozrządu w Hyundai i30
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Czerwiec 2022, 11:38:03 »
Ja przy takim przebiegu miałem wymieniany łańcuch.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Kiedy i czy potrzebna wymiana rozrządu w Hyundai i30
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Czerwiec 2022, 21:07:38 »
Kiedyś była prosta zasada, że łańcuchów rozrządu się nie wymienia (mam takie autko). A od przynajmniej dekady produkują takie, w których łańcuch krócej wytrzymuje niż pasek (też takie mam). Do tego drugiego mam już komplet na wymianę (z kołem zmiennych faz i napinaczem i jeszcze mnóstwem małych gratów) od jakichś dwóch lat. I czeka - na razie przebieg 102 kkm.