Forum > Santa Fe SM

[Santa Fe SM] Stuki przy dodawaniu i puszczeniu gazu.

(1/3) > >>

zkit:
Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał.
Usterka występuje nie zawsze, tzn. kilka kilometów jest a potem nie ma i tak na zmianę.
Gdy energicznie dodaję lub puszczam gaz to coś mi stuka, nie słychać tego, ale czuję to na kole kierowniczym i czasami widać to na gałce zmiany biegów.
Dwukrotnie dawałem do mechanika na sprawdzenie poduszek, stwierdził, że OK. Sam próbowałem dokręcić śruby poduszek OK. Dwukrotnie był u diagnosty na "szarpakach" OK. Sprawdzona przekładnia kierownicza - OK. Gdy jeżdżę po nierównościach zawieszenie pracuje prawidłowo i cicho.
Jednak usterki nie mogę namierzyć. Może ktoś miał podobny problem. A może w moim jest dwumasa i to jest przyczyną. Proszę o opinię. Santa Fe 2003 rok 2.O CRDI.

Probably:
oj podpinam się pod kolegi temat, mam podobnie. Santka kupiłem rok temu z takim własnie objawem, odniosłem natomiast wrażenie, że zimą tych stuków nie było ..
czekam z niecierpliwością na opinie kolegów

NieAmator:
zapewne jest to guma(tuleja) na wahaczu jest wybita i oddaje taki nie przyjemny dźwięk lub sworzeń wahacza

zkit:
Biorę też pod uwagę sworznie, ale dziwi mnie fakt, że podczas pokonywania nierówności i jazdy po złej nawierzchni jest cicho.
Niedługo będę miał dostęp do najazdów to sprawdzę zawieszenie.
Muszę się skupić też na poduszkach silnika i skrzyni. Nie sprawdzałem ich mocowania do silnika. Do nadwozia są przymocowane prawidłowo i gumy są dobre. Jedank będzie problem ze sprawdzeniem mocowania wspornika przy rozrządzie, nie wiem czy da się włożyć klucz.
Jeśli ktoś rozwiąże ten problem to proszę o informację.

kamucha1983:
Kolego sprawdź jeszcze mocowanie układu wydechowego, jest on zawieszony na gumach i może one są już wyrobione ,ja u siebie tak miałem i w intercarsie zaśpiewali śmieszne pieniądze i stuki ustały

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej