Autor Wątek: Problemy z odpaleniem/automat  (Przeczytany 821 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DanielSid

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Problemy z odpaleniem/automat
« dnia: 29 Maj 2022, 20:33:37 »
Witam,

Mam problem z moim Hyundaiem. Posiadam model z silnikiem 1.7 crdi 136km i automatyczną , 6 biegową skrzynią biegów. Czasami gdy wsiadam do auta i naciskam przycisk Start celem uruchomienia auta nic się nie dzieje. Tzn. zapłon się włącza, zegary ożywają, radio nawiewy itp działają, jednak z pod maski nie dobiega żaden dźwięk oprócz "cykniecia". Myślałem, że może winny jest akumulator. Wymieniłem, bez poprawy. Po zmianie biegu z pozycji P na pozycję N auto odpala, jednakże czasami muszę kilkukrotnie przewachlowac biegami, by w końcu auto odpaliło. Czasami wystarczy wrzucić N i po problemie. Czy ktoś ma pomysł dlaczego tak się dzieje? Dodam, że gdy wrzucę bieg D lub R i nacisnę start to na wyświetlaczu pojawia się napis, by wrzucić P lub N.

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
Odp: Problemy z odpaleniem/automat
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj 2022, 08:00:12 »
Wciskasz pedał hamulca przy uruchomieniu samochodu? Jak nie to wtedy odpala Ci się zapłon a nie silnik.

Offline DanielSid

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Problemy z odpaleniem/automat
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maj 2022, 16:22:57 »
No oczywiście, że wciskam hamulec przy próbie odpalenia.
Opisana sytuacja dzieje się losowo. Na 10 odpalen auta raz trafi się taka sytuacja.

Offline Miodek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Problemy z odpaleniem/automat
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Czerwiec 2022, 22:57:50 »
Zwróć uwagę, czy przy próbie odpalenia pojazdu na wyświetlaczu tam gdzie wyświetlane są biegi masz P. Zauważyłem u siebie (też automat), że nie raz gdy zostawię pojazd np. na jakimś minimalnym wzniesieniu, dźwignia w pozycji P i tak wyłączam silnik, puszczam hamulec i wtedy autko minimalnie się ruszy do przodu lub do tyłu, gdy wracam i wciskam hamulec naciskam guzik to dzieje się tak jak u Ciebie tzn. na wyświetlaczu poziomu paliwa pokazuje się tak jak przy odpalaniu jednak nic się nie dzieje a miejsce gdzie powinien być wyświetlany bieg jest puste. Gdy delikatnie, z wyczuciem, ponieważ skrzynia jest zablokowana bo przecież auto jest nieuruchomione, ruszę dźwignią tak trochę po skosie, na wyświetlaczu pojawia się P i wtedy normalnie odpala. Dzieje się to sporadycznie, nie raz kilka razy pod rząd a nieraz kilka tygodni nic. Nie wiem jaka przyczyna, pytałem kiedyś na forum ale nikt nie odpowiedział, pewnie jakiś czujnik odpowiedzialny za "mówienie" samochodowi na jakim jest biegu.
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwiec 2022, 22:59:25 przez Miodek »