Autor Wątek: [Accent LC] Stuk z zawieszenia przód  (Przeczytany 1282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline acc24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
Stuk z zawieszenia przód
« dnia: 02 Maj 2022, 12:02:27 »
Witam
Przejeżdzając przez tzw. tarkę na ulicy usłyszałem stuki z prawego przedniego zawieszenia. Po podniesieniu samochodu, szarpiąc koło góra - dół słychać, że stuka górne mocowanie amortyzatora (wymieniane ok. 20 tys km. temu) lub amortyzator. Ostatnio wpadłem w głębszą dziurę w jezdni.
Ten sam efekt jest jak szarpnę za sprężynę. Śruba centralna na mocowaniu dokręcona.
Jak to sprawdzić, co powoduje stuki.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1429
Odp: Stuk z zawieszenia przód
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Maj 2022, 19:45:04 »
Najlepszy sposób to jeden rusza a druga osoba słucha i na dotyk da się wyczuć gdzie jest luz. To że coś wymienione jest nowe nie znaczy dobre. Ja wymieniłem drążek kierowniczy Kamoka i po 2 latach miał większy luz niż stara co jeździła pewnie z 10lat.

Offline acc24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
Odp: Stuk z zawieszenia przód
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Maj 2022, 14:43:22 »
Słychać stukot u góry w mocowaniu, więc kupuję i wymieniam

Offline acc24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
Odp: Stuk z zawieszenia przód
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Maj 2022, 15:22:45 »
Poduszka amortyzatora wymieniona, ale patrząc na momenty dokręcenia zauważyłem, że pod górną nakrętką jest na rysunku w shop manual na stronie 758 podkładka.
Powinna być? Niestety u mnie jej nie ma.

Troszkę dziwne, że to wszystko trzyma się na bieżni łożyska poduszki amortyzatora.

Offline Lukasz89

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Stuk z zawieszenia przód
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Maj 2022, 17:58:24 »
Słychać stukot u góry w mocowaniu, więc kupuję i wymieniam

Lub rura 2 cale wygięta w "L" jedna osoba najeżdża na nią i trzyma hamulec a druga rusza przód tył i wszystko wychodzi rurę można najechać w poprzek luzy wzdłuż kierunku jazdy lub najechać wzdłuż i sprawdzić luz poprzeczny

« Ostatnia zmiana: 17 Maj 2022, 15:24:42 przez Brt »

Offline acc24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
Odp: Stuk z zawieszenia przód
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Czerwiec 2022, 14:52:41 »
Niestety dalej stuka, nawet ta nowa, czy pomiędzy poduszką a amortzatorem lub nakrętką są jakieś podkładki?