Forum > Santa Fe SM

Wahacz tył problem

(1/2) > >>

brave:
Witam. Mam problem z wahaczem bo mój trochę przegnil jeszcze się trzyma ale trzeba wymienić wg vinu powinienem mieć 55101-26000 ale sa okrutnie drogie tylko w ASO za 1500 na allegro można znaleźć zamienniki ale do nowszych modeli po 2003r bo w 2002 podobno była jakaś zmiana. Czy ktoś przerabiał ten temat wymiany wahacza na nowszy 55101-26700?  Co trzeba jeszcze zmienić i czy wg da się to zrobic i czym one się tak naprawdę różnią bo na pierwszy rzut oka takie same

Zibi.S68:
drążki stabilizacyjne też mają różne nr lewy inny a prawy inny, a różnicy między nimi żadnej wiec w tym przypadku może być tak samo.

wydminianin:
Z tego co mi wiadomo, to w przedliftowych SM była akcja serwisowa związana właśnie z tylnymi wahaczami- gniły na potęgę, a spowodowane to bylo brakiem odwodnienia w samym wahaczu. Po zmianie dodano otwory aby woda spływała a nie zostawała w wahaczu, i na tym chyba polega zmiana w numeracji części. Nie sądzę aby czymś więcej się różniły.

bandzior13:
https://allegro.pl/oferta/wahacz-tylny-tyl-prawy-lewy-hyundai-santa-fe-i-oem-9954725750

Na powyższej aukcji jest jeszcze informacja o różnych wielkościach jednego z otworów.

brave:
Temat ogarnięty. Rzeczywiście są różnice w otworach do których mocowane są wachacze poprzeczne przed 2003r otwór stożkowy 17mm po 2003r otwory mają 19mm też w stożku ale można zamontować te nowsze potrzebna jest tylko podkładka bo sworzeń wchodzi głębiej i tyle

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej