Autor Wątek: Guma do ponośnika/żaby  (Przeczytany 1044 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Guma do ponośnika/żaby
« dnia: 01 Kwiecień 2022, 17:43:03 »
Korzystacie z podnośnika typu "żaba" np. podczas wymiany kół? Jaką macie gumę w tej żabie?

Kupiłem nową żabę i dodali gumę z rowkiem, ale jest on stanowczo zbyt płytki. Ma około 1 cm głębokości, podczas gdy w moim i30 te blachy w progu wystają na co najmniej 1,5 cm. Chciałem kupić nową gumę z takim wcięciem, ale wszystkie mają max 1 cm głębokości. Na allegro jeden sprzedawca napisał nawet rzecz całkowicie absurdalną - Rowkowana strona nie służy do podnoszenia. Samochód podnosi się tylko płaską stroną do góry. To nie prima aprilis, numer oferty: 8195191207, możecie sprawdzić. Wiem, że można tę gumę sobie naciąć i pewnie tak zrobię, ale może jest lepsze wyjście? Dotychczas korzystałem z gumy płaskiej, ale ta nacięta bardzo mi się podoba.

Korzystacie z tej naciętej gumy z rowkiem, czy może macie płaską? Jak to u was wygląda?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1429
Odp: Guma do ponośnika/żaby
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Kwiecień 2022, 18:33:44 »
A jaki problem pogłębić rowek lub dokleić  warstwę gumy z czegoś do tej podkładki.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Guma do ponośnika/żaby
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Kwiecień 2022, 08:28:37 »
Ja mam taką:



I z żabą i z trapezowym używam. A nawet na kobyłkę nakładam, bo ta guma jest pancerna - w środku jakimiś nićmi wzmacniana, a na spodzie ma kołnierz, dzięki któremu nie zsuwa się z elementu podnoszącego auto.

Okrągłą z rowkiem też mam, ale nie używam, bo jest za delikatna.

Offline rustin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Guma do ponośnika/żaby
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lipiec 2022, 10:32:07 »
Ja mam taką:



I z żabą i z trapezowym używam. A nawet na kobyłkę nakładam, bo ta guma jest pancerna - w środku jakimiś nićmi wzmacniana, a na spodzie ma kołnierz, dzięki któremu nie zsuwa się z elementu podnoszącego auto.

Okrągłą z rowkiem też mam, ale nie używam, bo jest za delikatna.

Gdzie ją kupiłeś? Nada się do żaby która ma okrągły podnośnik, stopę do podnoszenia?

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Odp: Guma do ponośnika/żaby
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lipiec 2022, 11:59:33 »
Gdzie ją kupiłeś?
Na przykład: https://polgum.sklep.pl/pl/p/Nakladka-podnosnika-LAUNCH-M8/163

Nada się do żaby która ma okrągły podnośnik, stopę do podnoszenia?
Jeśli Twoja żaba na kielich w kształcie korony, z wystającymi zębami (a większość ma) to te zęby będą się wbijać w gumę. Mogą ją uszkodzić, guma może pęknąć.

Offline rustin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Guma do ponośnika/żaby
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Lipiec 2022, 12:54:34 »
Właśnie taką mam żabę w kształcie korony. Na taką są nakładki?

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Guma do ponośnika/żaby
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Lipiec 2022, 07:52:00 »
Do wysokości tej "korony" (a najlepiej ze 2 mm wyżej) dotnij krążek z jakiejś twardej gumy.

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Odp: Guma do ponośnika/żaby
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Lipiec 2022, 10:33:41 »
Można też kupić płaską gumę do żaby. Tylko uważaj na średnicę "dolną", żeby pasowała do kielicha podnośnika. Ja mam taką jak na zdjęciu poniżej. Kupiłem na alledrogo, numer oferty: 8677783747.

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: Guma do ponośnika/żaby
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Lipiec 2022, 20:19:22 »
A kto podnosi samochód za progi, jak nowy i progi zdrowe to jeszcze. Proszę mi nie pisać i pouczać, że podnośniki stacjonarne ślimakowe też się zakłada na progi tylko one podnoszą cały samochód i masa się rozkłada na cztery łapy i podpory są dużo większe więc nacisk jednostkowy jest dużo mniejszy.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Guma do ponośnika/żaby
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Lipiec 2022, 09:50:40 »
A ja podnoszę, zawsze. Przecież nie podnosisz punktowo CAŁEJ masy auta, bo pozostałe trzy koła mają kontakt z podłożem.

Takiego auta, którego nie można już podnosić za progi, to już nie używam, bo to złom.

Offline rustin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Guma do ponośnika/żaby
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Lipiec 2022, 08:05:44 »
A kto podnosi samochód za progi, jak nowy i progi zdrowe to jeszcze. Proszę mi nie pisać i pouczać, że podnośniki stacjonarne ślimakowe też się zakłada na progi tylko one podnoszą cały samochód i masa się rozkłada na cztery łapy i podpory są dużo większe więc nacisk jednostkowy jest dużo mniejszy.
Z przodu pod śruby wahaczy, z tyłu za co innego można podnieść jak nie próg ?