Autor Wątek: Panel sterowania szybami  (Przeczytany 841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kicek83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 47
Panel sterowania szybami
« dnia: 20 Marzec 2022, 16:33:38 »
Witajcie! Demontował ktoś panel sterowania szybami od strony kierowcy? Nie widzę żadnych śrubek czy to po prostu podważamy ten czarny plasticzek na zaczepy jest? i pod nim są jakieś śrubki?

Offline dareczekw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Panel sterowania szybami
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Marzec 2022, 20:10:03 »
Tego panelu z przyciskami bez zdjęcia tapicerki drzwi nie da się wyjąć. Mocowany jest na wkrętach od środka.
Najpierw musisz zdjąć ten trójkącik z głośnikiem jest mocowany na zatrzaskach na wcisk. Potem wykręć trzy wkręty. 1 pod klamką osłonięty kwadratową osłonką, 2 z prawej strony pod okrągłą osłonką, 3 w podłokietniku też osłonka. Później wykręć 2 kręty są też pod osłonkami fi ok 8mm. Wkręty są jak otworzysz drzwi od "czoła". Tyle wkrętów. Teraz podważasz osłonę drzwi, najlepiej zacznij od dołu jest ok 5 zatrzasków i podnosisz osłonę do góry. Teraz masz dostęp do dwóch wtyczek. Teraz już masz dostęp do panelu. Jak pisałem jest na kilku wkrętach. Ostatnio wymieniałem panel i nie było problemu. U mnie musiałem wymienić na oryginalny z takim samym numerem bo żaden inny zamiennik nie działał.

Offline kicek83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 47
Odp: Panel sterowania szybami
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Marzec 2022, 16:10:38 »
Dzięki za szczegółowy opis, ale w życiu bym się nie spodziewał że to aż tyle kręcenia żeby ściągnąć ten panel, chciałem zajzec do środka bo sterowanie szybą pasażera nie mogę może jakieś styki trzeba przeczyscic

Offline dareczekw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Panel sterowania szybami
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Marzec 2022, 21:03:24 »
Miałem dokładnie to samo. Szyba z przodu pasażera opuszczała się i aby podnieść musiałem ją zamykać z prawych drzwi. Niestety próbowałem zapuszczać mikrostyki  w panelu jakimś sprejem do czyszczenia styków elektrycznych ale nic nie dawało. Coś się wyrobiło. Kupiłem dwa różne panele ale niestety nie działały. Na szczęście mogłem je oddać. Musiałem kupić panel o takim samym symbolu.

Offline beam_beer

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 130
Odp: Panel sterowania szybami
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Marzec 2022, 04:06:39 »
Raczej nic ci to nie pomoże (spróbować oczywiście warto). Jest to troszkę skopane. Cały prąd idzie bezpośrednio przez mikrostyki, i z czasem wypalają się. W innych samochodach są jeszcze przekaźniki. Jest to dużo mniej awaryjne rozwiązanie, i naprawialne.

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 225
Odp: Panel sterowania szybami
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Marzec 2022, 15:45:22 »
Może masz wciśnięta blokadę sterowania szybą pasażera. Taki przycisk od strony kierowcy z szybką na obrazku wtedy pasażer nie może sterować szybą.