Autor Wątek: Kontrolka immobilisera świeci cały czas.  (Przeczytany 645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dart

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Kontrolka immobilisera świeci cały czas.
« dnia: 15 Marzec 2022, 14:39:40 »
Witajcie.
Pierwszy raz mam poważny problem z i30. Po kolei:
Pojechałem do sklepu i po ok. pół godzinie po powrocie, auto nie odpaliło. Migała kontrolka immo.  Wezwałem lawetę. Ponieważ przyjechała wielkąa ciężarowa z dźwigiem, a auto stało pod zadaszeniem, pan z lawety, chciał wyjechać na rozruszniku spod dachu. Przy takim wyjeździe auto zaskoczyło i odpaliło.  Pan z lawety stwierdził, że pewnie bateria w pilocie więc to taki " trik" jest, żeby tak awaryjnie odpalić auto. Ja uważam, że miał farta i tyle. Skoro auto odpaliło, to wróciłem do domu samodzielnie. Pod domem zgaszenie, próba odpalenia- nie zaskoczył. Następnego dnia zmieniłem baterie w obu pilotach i dalej nic.
Po dwóch dniach zauważyłem przez szybę, że świeci się na stałe kontrolka immo, nawet jak auto jest zamknięte bez kluczyka w środku czy w pobliżu. Próba odpalenia- nic nie zmienia.
Ktoś może spotkał się z czymś takim już? Gdzieś przeczytałem, że może to być czujnik położenia wału ( co by defakto pasowało, bo kiedyś miałem identycznie w pugu 407).

Offline srbastek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 350
Odp: Kontrolka immobilisera świeci cały czas.
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Marzec 2022, 19:30:12 »
Pewnie problem z pętelką od imo pod kierownicą. Już chyba był podobny temat.

Offline Dart

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Kontrolka immobilisera świeci cały czas.
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Marzec 2022, 15:46:44 »
Czy gdyby była to pętla to świeciła by kontrolka non stop, nawet po wyjęciu kluczyka i zamknięciu auta?