Forum > Portal

Peter Schreyer mianowany Ambasadorem Designu Hyundai Motor Group

(1/1)

Brt:

* Schreyer jest powszechnie uważany za projektanta-wizjonera, który przyczynił się do rozwoju charakterystycznych modeli marek Hyundai oraz Kia
* Legendarny projektant wniósł duży wkład w budowanie kultury korporacyjnej Hyundai Motor Group
Hyundai Motor Group ogłosił, że Peter Schreyer, Prezes i Dyrektor ds. Zarządzania Projektami, został mianowany Doradcą ds. Designu i Ambasadorem Hyundai Motor Group. W nowej roli projektant będzie kontynuował swoją 16-letnią historię w Grupie, do której dołączył w 2006 roku.


--- Cytat: Peter Schreyer ---Chciałbym podziękować Prezesowi Chungowi za przywitanie mnie w Korei Południowej w 2006 roku. Wielkim zaszczytem było umożliwienie mi wprowadzenia mojej filozofii projektowania, najpierw dla marki Kia, a następnie Hyundai i Genesis. Projektowanie samochodów zawsze było dla mnie wymarzonym zajęciem, jestem bardzo szczęśliwy, że mam zaszczyt pełnić tę funkcję. Nie mogę doczekać się swojego wkładu w dalszym kształtowaniu projektów w Hyundai Motor Group, w roli doradcy oraz ambasadora jej marek.
--- Koniec cytatu ---

Urodzony w 1953 roku w Bad Reichenhall w Niemczech Schreyer, od najmłodszych lat interesował się sztuką. Wykształcenie zdobywał na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Monachium oraz w renomowanej Royal College of Art w Londynie, która przyznała mu tytuł doktora honoris causa w 2007 roku. Zanim dołączył do Kii, Schreyer był odpowiedzialny za projektowanie modeli takich jak Audi TT, VW New Beetle i VW Golf IV. W Volkswagen Group Schreyer w trakcie ponad 25-letniej kariery piastował różne stanowiska.

W 2006 roku Schreyer otrzymał ofertę dołączenia do Kia Motors Corporation. Przyciągnięty rzadką możliwością stworzenia od podstaw świeżego kierunku projektowania, przyjął stanowisko Głównego Projektanta Kii. Peter Schreyer był pierwszą osobą, która wniosła do marki silny i charakterystyczny kierunek projektowania.

Zostając Prezesem i Dyrektorem ds. Designu Hyundai Motor Group w 2013 roku, Schreyer przyjął wyjątkowy sposób projektowania. Rozwój jego inspirującej filozofii ukształtował transformację obu marek Hyundai i Kia, a ponadto doprowadził do rozwoju Genesisa, jako luksusowej marki motoryzacyjnej Grupy. Dla wszystkich marek opracował własny i niepowtarzalny język designu. Jednym z elementów tego języka był charakterystyczny i rozpoznawalny na całym świecie „Tygrysi Nos” w modelach Kia. Do wyróżniających się projektów Petera Schreyera w Grupie należy m.in. gama SUV-ów Hyundai, od modelu KONA po SANTA FE, a także napędzany wodorem NEXO oraz Kia Optima, Soul i Stinger. Schreyer opracował także charakterystyczny dla modeli Hyundai „Kaskadowy Grill”.

Schreyer odegrał również znaczącą rolę w zrewolucjonizowaniu kultury korporacyjnej Grupy, kierując się przekonaniem, że najlepsze wyniki osiąga się dzięki partnerskiej współpracy, a nie ścisłej hierarchii. Wprowadził styl pracy inspirowany jedną z własnych wielkich pasji – muzyką jazzową i rockową, w której grupa ludzi wnosi do zespołu różne umiejętności, przy zrozumieniu tego, co wspólnie chcą osiągnąć. Dzięki pewnej dozie improwizacji, tworzą jednocześnie coś nowego i pięknego.

Projekty Schreyera udowodniły, że połączenie różnych kultur projektowych może przynieść coś wyjątkowego, rozbudzającego wyobraźnię i przyciągnąć uwagę całego świata.

Źródło: www.hyundai.pl

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej