Autor Wątek: Wymiana sprzęgła w CRDi 1,6 85 kW - 2011  (Przeczytany 585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline babrak

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Wymiana sprzęgła w CRDi 1,6 85 kW - 2011
« dnia: 10 Luty 2022, 15:05:26 »
Witam
Chciałbym zapytać jakiego producenta polecacie jeśli chodzi o zakup sprzęgła ? Chodzi mi o zamiennik, bo "oryginał" komplet w ASO to cena ponad trzykrotnie większa !!!
LUK ? Sachs ? Valeo ? (tarcza, łożysko, docisk / sprzęgło zwykłe - nie dwumas) - dodatkowo ponoć dorze jest wymienić siłownik sprzęgła (ten mogę kupić oryginalny.
Może koledzy mają jakieś dobre lub złe doświadczenia którymi mógłbym się kierować przy wyborze ?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
Odp: Wymiana sprzęgła w CRDi 1,6 85 kW - 2011
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Luty 2022, 22:30:44 »
W koreańcach czyli hyundaiu zazwyczaj i tak czy kupujeszoryginał czy Sachs tam masz w pudełku masz  Valeo. Sa wymieniałem w getzie samo łożysko docisku i kupiłem oryginał a okazał sie po rozpakowaniu, że to  Valeo ze znaczkem hyundai. Więc nie ma co przepłacać i kupić  Valeo.
To samo miałem z rozrządem. Rolka oryginał a w pudełku GMB ze znaczkiem Hyundaia.

Offline carsik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Odp: Wymiana sprzęgła w CRDi 1,6 85 kW - 2011
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Luty 2022, 22:33:11 »
Witam
Chciałbym zapytać jakiego producenta polecacie jeśli chodzi o zakup sprzęgła ? Chodzi mi o zamiennik, bo "oryginał" komplet w ASO to cena ponad trzykrotnie większa !!!
LUK ? Sachs ? Valeo ? (tarcza, łożysko, docisk / sprzęgło zwykłe - nie dwumas) - dodatkowo ponoć dorze jest wymienić siłownik sprzęgła (ten mogę kupić oryginalny.
Może koledzy mają jakieś dobre lub złe doświadczenia którymi mógłbym się kierować przy wyborze ?

ze swojej strony moge polecić AISINa. To firma zależna Toyoty i zawsze towar był pierwszej klasy.

Offline Akustyczny

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 90
Odp: Wymiana sprzęgła w CRDi 1,6 85 kW - 2011
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Luty 2022, 07:37:44 »
Ja również polecam VALEO - i tak samo, wymieniałem w Getz i planuję ten sam zamiennik w i30 :)