Autor Wątek: Opór przy wrzucaniu pierwszego biegu i wstecznego  (Przeczytany 879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline p0p0s

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Opór przy wrzucaniu pierwszego biegu i wstecznego
« dnia: 25 Listopad 2021, 13:03:53 »
Cześć,

Mam problem w moim Hyundai i30 2010r 1.6 benzyna 128km przebieg 140k km.
Zaczęło się od tego że około pół roku temu był czasami (raz na 8 prób) występował problem z wrzuceniem biegu wstecznego na pełnym zatrzymaniu. Problem polegał na dużym oporze na drążku również przy zrzucaniu biegu i jest to niezależnie od temperatury auta lub otoczenia.
Od jakiś 2 miesięcy (ok 2000km) problem pojawił się również przy wrzucaniu pierwszego biegu. Tak samo jest to zależne od specyficznego położenia wszystkich mechanizmów i występuje raz na kilka prób wrzucenia biegu przy zatrzymaniu pojazdu.
Mam wrażenie jakby drążek zmiany biegów był mniej precyzyjny i sztywny od czasu kiedy kupiłem to auto (2019).
To jedyne objawy, na trasie nie ma problemu ze zmianą wyższych biegów. Skrzynia nie zgrzyta. Sprzęgło i hamulce korzystają z tego samego płynu hydraulicznego który był wymieniany rok temu.

Na forum spotkałem się z radą w której pomaga pompowanie sprzęgłem, wymiana oleju w skrzyni albo usunięcie regulatora ciśnienia hydraulicznego w sprzęgle (film poniżej).

Macie jakieś pomysły co jeszcze można sprawdzić?


Offline grzekrys83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 146
Odp: Opór przy wrzucaniu pierwszego biegu i wstecznego
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopad 2021, 15:20:09 »
Witam.
Temat był już wałkowany.
http://hyundaiklub.pl/index.php/topic,7649.msg71859.html#msg71859
Ten typ tak ma.

Offline p0p0s

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Opór przy wrzucaniu pierwszego biegu i wstecznego
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń 2022, 19:14:19 »
Skończyło się wymianą sprzęgła i prewencyjnie oleju skrzyni biegów - 1500 zł