Autor Wątek: dodatki do diesel  (Przeczytany 685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomaszek06

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
dodatki do diesel
« dnia: 14 Styczeń 2022, 22:04:42 »
witam.zwracam sie z do Was zapytaniem i opiniami na tematuzywania  dodatkow do diesla takich jak : do czyszczenia wtryskow,czyszczenia dpf... sam z nich korzystam,a czy widze roznice?nie wiem... obecnie uzywam preparatu archoil dmax.Do baku zalewam paliwa premium,verva,itp.o efektach uzytkowania tego poreparatu napisze gdy wyjezdze bak paliwa,a to troche potrwa.o opinie poprosze raczej osoby ktore uzywaly preparatow tego typu,a nie ze ktos cos slyszal.zalewam preparaty gdyz nie jestem wlascicielem autka od nowosci i nie mam punktu odniesienia jak autko bylo zadbane przez poprzedniego/poprzednich wlascicieli.od momentu nabycia wlewam dobry olej i paliwa premium.pozdrawiam

tomasz291

  • Gość
Odp: dodatki do diesel
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Styczeń 2022, 22:10:25 »
Co do dodatków do paliwa warto by było po 1 sprawdzić korekty na wtryskach jeśli masz dobe to nie musisz nic robić jeśli są różnice to polecam TEC2000 dodatek do paliwa lub bezpośrednio w przewody paliwowe obejrzyj sobie filmiki na YouTube ogólnie polecam Teca2000

Offline tomaszek06

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Odp: dodatki do diesel
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Styczeń 2022, 08:40:22 »
Fajnie by bylo zajrzec w korekty wtryskow przed użyciem i po uzyciu😁żeby mieć wgląd o skutecznosci dzialania takich preparatow.generalnie z silnikiem nic sie nie dzieje ,pali jezdzi nie kopci,spalanie w normie,jest po drobnych korektach na hamowni😁a uzywanie dodatkow to traktuje jako profilaktykę dobrostanu silnika😉i tu wlasnie chcialem zasięgnąć opini ludzi ktorzy takie prearaty stosowali i czy nie maja negatywnych wrazen lub niechcianych skutkow ubocznych stosowania takowych preparatow.przy wymianie oleju zastosowalem plukanke do oleju tec2000.wczesniej co jakis czas reparat do paliwa stp do czyszczenia wtryskow i do czyszczenia dpf,teraz testuje dodatek do paliwa archoil.pozdrawiam

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: dodatki do diesel
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Styczeń 2022, 09:42:56 »
W swoim jedynym dieslu (nie planuję kolejnych) używałem liqui-moly diesel spulung. Regularnie, co jakieś 3 miesiące. Może to było tylko placebo, ale wydawało mi się, że rzadziej objawiał się problem z jednym wtryskiwaczem (lekkie szarpanie). Korekty i tak powoli robiły się coraz większe - 0,7 na jednym cylindrze, a na innym 1,3. A poza tym to jeździł zawsze tak samo, czyli wibrował/telepał, klepał i śmierdział (bez depeefa był fabrycznie) bez zmian. ;-)

Cudów nie należy się spodziewać. Z kilkoma poprawiaczami/dodatkami na raz to może być jak z lekami - jest ryzyko, że bardziej zaszkodzą niż pomogą.
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2022, 09:44:55 przez weuek »

Offline tomaszek06

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Odp: dodatki do diesel
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Styczeń 2022, 23:27:30 »
jestem poprzejechaniu polowy baku.subiektywne odczucia :)cichsza praca i bardziej "miekko"pracuje silnik.zaznaczam subiektywne odczucia nie poparte zadnymi pomiarami:)pozdrawiam