Autor Wątek: Dziwne brzęczenie podczas jazdy  (Przeczytany 902 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rafk7

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Dziwne brzęczenie podczas jazdy
« dnia: 29 Listopad 2021, 17:47:23 »
Witam, od kilku miesięcy posiadam dziesięcioletniego i30. Niedługo po dokonaniu zakupu i wymianie rzeczy takich jak olej, klocki czy filtr powietrza zauważyłem bardzo dziwne wibracje/brzęczenie/rezonowanie. Moja pierwsza myśl: przednia szyba, ale jednak to nie było to. Brzmiało raczej, jakby pochodziło z deski rozdzielczej. Początkowo było ciche i pojawiało się bardzo rzadko, ale z czasem stało się nie do zniesienia i słychać je za każdym razem podczas jazdy. Występuje w momencie zmiany biegów od 1 do 5 oraz zupełnie losowo w trakcie jazdy, dlatego nie jestem w stanie wskazać konkretnych obrotów. Przejrzałem już kilka podobnych wątków na różnych forach i przetestowałem porady, np. sprawdzenie wycieraczek, lusterek, schowka, nawiewów lecz to nic nie dało. Ostatnio odniosłem wrażenie, jakby to brzęczenie dochodziło spod maski ale jeszcze nie miałem okazji tego sprawdzić. Nie chciałbym grzebać w desce rozdzielczej, bo z tego co zauważyłem na forach, powód często jest w innym miejscu. Skoro to brzęczenie pojawiło się niedługo po wymianie w/w rzeczy, to może zawinił np. filtr powietrza? Jeśli nie, to może jakieś inne porady co jeszcze mógłbym sprawdzić zanim wybiorę się do mechanika?

Offline Akustyczny

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 88
Odp: Dziwne brzęczenie podczas jazdy
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopad 2021, 08:24:47 »
Jeśli coś rezonuje od strony deski, to może sprężarka klimy się kończy? Czy jak wyłączysz klimę/nawiew, nastaje cisza, czy bez znaczenia?

Offline markar74

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Dziwne brzęczenie podczas jazdy
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Grudzień 2021, 18:58:29 »
W jakim zakresie obrotów? U mnie rezonuje/brzęczy pomiędzy 1500-2000. Jeżdzę z tym już z 2 lata. Niemniej jestem ciekaw co jest przyczyną? Może ktoś coś podpowie

Offline Akroniss

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: Dziwne brzęczenie podczas jazdy
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Grudzień 2021, 11:32:36 »
Witam
Mam podobny problem. W zakresie obrotów jak u kolegi wyżej, najczęściej 3-4 bieg, wtedy rezonans rozchodzi się po całym aucie. Nie jestem w stanie zdiagnozować skąd dokładnie. Mechanik sprawdził:zawieszenie,  poduszki silnika, wydech, złącze elastyczne oraz inne elementy i te są OK. Szukając odpowiedzi w internecie znalazłem kilka podobnych wątków i sporo osób pisze, że to wina sprzęgła, tutaj przykładowy link: http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=36&t=7963&sid=d424d155ff6d36cf22ec1de6ee2d5296&start=20
Krótko mówiąc, ponoć ten typ, tak ma...a raczej może mieć, bo jak widać jest to przypadłość losowa. Niby nie przeszkadza, to w jeździe, ale mnie osobiście irytuje, dlatego na wiosnę wezmę się za to sprzęgło. Chyba, że ktoś na forum rozwiązał ten problem, a jego sedno leżało gdzie indziej.
Pozdrawiam