Autor Wątek: Sanki poszukiwane do czeskiej i30  (Przeczytany 1654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Akustyczny

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 92
Odp: Sanki poszukiwane do czeskiej i30
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Grudzień 2021, 07:29:46 »
Akurat ceny sanek do getza są szalone. Kupiłem na allegro całe kompletne z wahaczami za 320 ale okazało się, że mam inny model. Teraz znalazłem na otomoto za 300zł z wysyłką używki i niestety kupię bo nie uśmiecha mi się dawać 500-600zł za nowe. Gdzie do innych modeli są używki na pęczki i tańsze.
Wkurza też te guano jakościowo blachy hyundaia. U mnie sanki zgniły a kolega ma starą skodę octawie i tam sanki jak z fabryki.

W I30 było to samo ponoć na początku produkcji. Sytuacja się poprawiła jak zaczęli produkcję w Czechach w końcówce 2009. Mi się taki trafił i podwozie jak nowe (przynajmniej na razie). Zgnił 1 wahach tylny górny (70 zł zamiennik).

Offline Sidolux3000

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Sanki poszukiwane do czeskiej i30
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Grudzień 2021, 17:10:31 »
Jeździ na NTY finalnie. Do zmiany auta wytrzymają spokojnie

Offline Akustyczny

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 92
Odp: Sanki poszukiwane do czeskiej i30
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Grudzień 2021, 16:56:47 »
Jeździ na NTY finalnie. Do zmiany auta wytrzymają spokojnie
Brawo. Myślę że spokojnie :)

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1486
Odp: Sanki poszukiwane do czeskiej i30
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Grudzień 2021, 17:33:56 »
Mi właśnie pękły sanki podczas jazdy.  Wracałem do domu z piszczącymi oponami zza Łodzi ponad 70km drogi  z prędkością 20-40km/h. Dojechałem ale opony przednie śmietnik i czekam na kuriera z sankami z demobilu bo znalazłem za 300zł w ładnym stanie.

Offline Akustyczny

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 92
Odp: Sanki poszukiwane do czeskiej i30
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Grudzień 2021, 09:04:43 »
Mi właśnie pękły sanki podczas jazdy.  Wracałem do domu z piszczącymi oponami zza Łodzi ponad 70km drogi  z prędkością 20-40km/h. Dojechałem ale opony przednie śmietnik i czekam na kuriera z sankami z demobilu bo znalazłem za 300zł w ładnym stanie.

Strzeliły Ci w Getzie?  :o
Cholera, dobrze że ja w swoim zmieniłem tuż po zakupie (rocznik 2005).
Ale mój Getz już poszedł za bezcen, bo nie miałem do niego nerwów (zwłaszcza do rdzy: klapa tylna, błotniki przód/tył, maska, końcówki progów, odwodnienia drzwi. Tam można ciąć, spawać, lepić, a i tak wyjdzie gdzie indziej.  ;D
Dobrze, że Ci się nic nie stało !

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1486
Odp: Sanki poszukiwane do czeskiej i30
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Grudzień 2021, 18:09:00 »
Strzeliło jak zjezdżałem z autostrady przy lekkim hamowaniu przed rondem więc nie było dużej prędkości. Jedno koło poszło lekko w bok i jazda była ciężka i myślałem że nie wrócę ale dał radę.
Właśnie dziś je wymieniłem i masakra jak sanki pogniły. Blacha cienka i pewnie kiepskiej jakości. Nie wiem ale u kolegi w octawii sanki bez rdzy a starsza. Kupiłem na szczęście za 300zł bo lekko wydać z 560 za nowe to chore.
Już sam też raczej nie kupię koreańca z powodu blach. A że teraz wybór aut z dobrymi silnikami to mi najbardziej chyba pasuje fiat brawo 2  beznyna najlepiej 1,4T lub ropniak 1,6. Jest dużo części do nich i są niedrogie.