Autor Wątek: [Santa Fe CM] Po wymianie amortyzatorów przednich tępy stuk  (Przeczytany 923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SHAQU

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Po wymianie amortyzatorów przednich tępy stuk
« dnia: 24 Listopad 2021, 17:32:55 »
Nigdzie nie znalazłem wątku z problemem jak w temacie. Wymienilem przednie amortyzatory na DACO+ komplet odbojów + SNR poduszki z lozyskami Monroe. Po wyjechaniu na Garbach drogowych i kiedy auto podskoczy jest tepu stuk po obu stronach. Dokrecane byly amory i dalej to samo. Czy moze byc tak,ze sprezyny i Amory nie pasuja do siebie hmmm... dlugoscia? Co moze byc nie tak? Sprezyny zostaly fabryczne, amory byly jeszcze fabryczne chyba przed wymiana bo nie bylo na nich zadnych numerow ani nic. Nie wspolgraja te sprezyny z amorami DACO?

Offline carsik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Odp: Po wymianie amortyzatorów przednich tępy stuk
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Listopad 2021, 20:52:04 »
wiesz, to raczej zgaduj zgadula. Może ktoś coś źle zmontował. Ale zacząłbym od porządnych amortyzatorów jednak.

Offline Anazar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Odp: Po wymianie amortyzatorów przednich tępy stuk
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Listopad 2021, 22:38:08 »
….a ja bym wymienił łączniki stabilizatora jeśli ZABYTKOWE i wybrałbym np.: LEMFÖRDER

Takie stuki, to chyba łączniki się odezwały.

chińczyki nawet nowe będą stukać i nie warto sugerować się, że NOWE

Pobujaj autem na boki na postoju i posłuchaj czy tego samego czasem nie usłyszysz?
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2021, 22:56:39 przez Anazar »

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Po wymianie amortyzatorów przednich tępy stuk
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Listopad 2021, 07:58:41 »
"DACO Germany" i wszystko jasne. Stary trik na sprzedawanie najtańszej chińszczyzny.

Offline SHAQU

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Po wymianie amortyzatorów przednich tępy stuk
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Grudzień 2021, 09:45:40 »
Sprawdze laczniki a jak nie pomoze to jednak chyba kupie nastepne amortyzatory inne a te oddam do reklamacji jako z wada fabryczna.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1443
Odp: Po wymianie amortyzatorów przednich tępy stuk
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Grudzień 2021, 11:16:52 »
Trzeba załozyć stary i sprawdzić czy będzie też stukało. Daco to najtańsze amortyzatory i nawet jak będzią dobre nie liczył bym na długi ich żywot. MIałem porównanie amrotyzatorów z tyłku kamoka do nowo kupionych kayaba. Jedne szmelc a drugie kupione jeździły latami.

Offline suchar

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Po wymianie amortyzatorów przednich tępy stuk
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Kwiecień 2022, 16:25:07 »
kiedys po wymianie amortyzatorów jadąc kostce słyszałem dzwonienie..... - okazało się że w amortyzatorze było coś uwalone.... poszedł na reklamację....