Autor Wątek: [Getz TB] Tuleje wahacza i łączniki stabilizatora  (Przeczytany 1278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JaroGetz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Tuleje wahacza i łączniki stabilizatora
« dnia: 07 Listopad 2021, 16:23:13 »
Cześć wszystkim zainteresowanym wczoraj mechanik zrobił mi mały przegląd i stwierdził że mam do wymiany łączniki stabilizatora oraz tuleje wahacza dolne to nr ''3'' tak jak oznaczyłem na foto jeśli się nie mylę powiedział że guma się rozwulkanizowała
stwierdził że jak nie pójdzie odkręcić śrub to trzeba odciąć jakoś wahacz i kupić nowy co dla mnie jest głupotą ,gdyż korozja występuje jedynie na śróbach
I teraz tak :

Jakie łączniki stabilizatora kupić ? >
znalazłem firmy
GSP
w dobrej cenie
tuleje chcę od razu wymienić  nr  2 na Delphi  i 3 na GSP  czekam na opinie szukam części w przyzwoitej cenie  po prostu
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2021, 16:25:18 przez JaroGetz »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1455
Odp: Tuleje wahacza i łączniki stabilizatora
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopad 2021, 17:38:11 »
Łączniki stabilizatora kupuję obojętnie które tanie bo i tak padają po ok 2 latach a nie będę brał drogich. Nie wiem ile kosztują te nowe tuleje metalowo-gumowe we wahaczach ale za nowe wahacze NTY dałem ok 90zł. Czy opłaca sie kombinować w ich wymianą? 
To co wiem zamienniki nie wytrzymają nawet 1/4 oryginałów.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Tuleje wahacza i łączniki stabilizatora
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Listopad 2021, 23:27:45 »
U mnie łączniki stabilizatora spokojnie wytrzymują ponad 100 tys. km. Ale nie jeżdżę po krawężnikach, a na kwadratowe spowalniacze wjeżdżam wszystkimi kołami.