Autor Wątek: Hyundai Motor przedstawia zwiastun koncepcyjnego SUV-a SEVEN  (Przeczytany 1134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brt

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 790
Hyundai Motor przedstawia zwiastun koncepcyjnego SUV-a SEVEN
« dnia: 09 Listopad 2021, 11:05:08 »
 • Koncepcyjny model SEVEN zapowiada wizualną i technologiczną innowacyjność nowego, elektrycznego SUV-a Hyundai
 • Nowy SUV zostanie przedstawiony z nową architekturą wnętrza, zapewniającą luksusowe wrażenia niczym z domowego salonu
 • Hyundai zaprezentuje koncepcyjny model SEVEN podczas konferencji prasowej AutoMobility LA w dniu 17 listopada o godzinie 17.55 CET
Hyundai Motor Company ujawnił zdjęcia zwiastujące smukłego i przestronnego koncepcyjnego modelu SEVEN, nowego elektrycznego SUV-a, który zostanie zaprezentowany na targach AutoMobility LA jeszcze w tym miesiącu.

SEVEN ukazuje przyszłe innowacje projektowe i technologiczne marki w erze mobilności elektrycznej oraz zdradza kierunek rozwoju nowego SUV-a, który pojawi się w rodzinie IONIQ, dedykowanej submarce produkującej wyłącznie samochody elektryczne.

Przedstawione zdjęcia ujawniają formę, która odbiega od tradycyjnych kształtów. Architektura oświetlenia konceptu SEVEN została zdefiniowana przez parametryczne piksele oraz unikalną tożsamość projektową IONIQ łączącą analogię z cyfrowymi emocjami.

Wnętrze koncepcyjnego modelu SEVEN sugeruje ekskluzywną i spersonalizowaną atmosferę domowego salonu, pogłębiając przestrzenną innowację, którą Hyundai Motor zaprezentował w modelu IONIQ 5. Ekologiczne materiały użyte do wykończenia wnętrza, oferują wyrafinowaną, przyjazną dla środowiska mobilność, która odzwierciedla zmieniający się styl życia Klientów.

Hyundai zaprezentuje koncepcyjny model SEVEN podczas konferencji prasowej AutoMobility LA, 17 listopada o godzinie 17.55 CET. Dziennikarze mogą wziąć udział w konferencji odwiedzając stoisko Hyundaia w LA Convention Center lub obejrzeć ją cyfrowo. SEVEN będzie dostępny dla szerszej publiczności od 19 do 28 listopada.

Źródło: www.hyundai.pl

Offline Brt

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 790

Offline Brt

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 790
Hyundai przedstawia koncepcyjny model SEVEN – to SUEV zmieniający segment
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Listopad 2021, 20:26:29 »
 • Design i innowacyjność modelu SEVEN zapowiadają przyszłego SUV-a Hyundaia z napędem elektrycznym (SUEV)
 • Rozbudowany projekt wykorzystujący platformę E-GMP firmy Hyundai inicjuje nowy rodzaj SUV-ów z napędem elektrycznym (BEV)
 • Projekt wnętrza zapewnia pasażerom większą swobodę i komfort, a fotele przypominające meble zapewniają wrażenia niczym z luksusowego salonu
 • Funkcje skoncentrowane na higienie, zrównoważone materiały i innowacje przestrzenne modelu SEVEN podkreślają niesłabnącą koncentrację marki Hyundai na Klientach
 • Rosnąca gama pojazdów elektrycznych rodziny IONIQ wzmacnia strategię elektryfikacji Hyundai Motor i wspiera jego zobowiązanie do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2045 roku

Hyundai Motor Company zaprezentował model SEVEN – nowy prototyp SUV-a o napędzie elektrycznym (SUEV, czyli Sport Utility Electric Vehicle) na targach AutoMobility LA. Ten przełomowy koncept elektrycznego SUV-a jest prezentowany wraz z innymi wiodącymi w swoich segmentach modelami, takimi jak IONIQ 5 i XCIENT Fuel Cell, na stoisku Hyundai Motor w LA Convention Center w dniach 19-28 listopada.

Po prototypach 45 z 2019 roku i Prophecy z 2020 roku, koncepcyjny SEVEN otwiera nowy rozdział dla marki IONIQ, ukierunkowanej na prezentację pojazdów elektrycznych firmy Hyundai, zasilanych akumulatorami (BEV). Wyróżniający design i innowacje technologiczne stawiają wartości Klienta ponad normami branżowymi. Model SEVEN jest również wyraźnym odzwierciedleniem zaangażowania Hyundaia w osiągnięciu neutralności węglowej do 2045 roku.
Cytat: José Muñoz
Koncept SEVEN pokazuje kreatywną wizję Hyundaia i zaawansowany rozwój technologiczny dla naszej przyszłej, zelektryfikowanej mobilności. Jego innowacyjne wnętrze, przyjazny dla środowiska układ napędowy oraz najnowocześniejsze technologie w zakresie bezpieczeństwa i wygody kształtują ekscytującą przyszłość dla Klientów SUV-ów Hyundaia

Konferencję prasową, na której zaprezentowano SEVEN można obejrzeć na stronie Hyundai Motor America. Hyundai Motor pokazał także film opowiadający o stylu życia, przedstawiający koncepcję nowych doznań kierowcy i pasażerów w modelu SEVEN oraz jego nowoczesne wyposażenie. Film można obejrzeć na kanale YouTube.

IONIQ: Rodzina aut elektrycznych ucieleśniająca wizję przyszłej mobilności Hyundaia

Każdy pojazd opracowany przez submarkę IONIQ oferuje Klientom doświadczenie nowej generacji, które bezproblemowo integruje najbardziej zaawansowane technologie z codziennymi potrzebami. Koncepcyjny model SEVEN jest idealnym przykładem auta z rodziny IONIQ, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom przestrzennym i higienicznym funkcjom, które przekształcają pojazd w nowoczesną przestrzeń do życia, ale na kołach.
Cytat: Thomas Schemera
Jako namacalny dowód wizji Hyundaia o nazwie „Postęp dla ludzkości”, IONIQ zmienia paradygmat doświadczeń Klientów pojazdów elektrycznych, dostosowując się do zróżnicowanego stylu życia bez ograniczeń. SEVEN reprezentuje nasze zaangażowanie w podejście skoncentrowane na człowieku, aby na nowo zdefiniować jego codzienne doświadczenia.

Nowa definicja SUV-a z aerodynamiczną i mocną sylwetką

Koncepcja SEVEN jest oparta na platformie Electric-Global Modular Platform (E-GMP) Hyundai Motor Group, przeznaczonej dla pojazdów elektrycznych (BEV). Długi rozstaw osi i płaska podłoga platformy E-GMP umożliwia stworzenie zupełnie nowej klasy pojazdów, która zaoferuje Klientom całkiem nowe doznania.

SEVEN ma aerodynamicznie czyste kształty, które odbiegają od typowego SUV-a. Niska, przednia krawędź maski, opływowa linia dachu i wydłużony rozstaw osi stanowią wyraźne odejście od wyglądu tradycyjnych SUV-ów napędzanych silnikami spalinowymi. Minimalistyczna forma SEVEN kontrastuje z potężną sylwetką i władczą, surową prezencją auta.

Za silną prezencją modelu SEVEN na drodze odpowiadają obręcze kół wyposażone w zintegrowane, aktywne klapy aerodynamiczne, które rozkładają się lub chowają w zależności od aktualnych wymagań dotyczących chłodzenia hamulców lub niskiego oporu powietrza.

Nawet w ciemności model SEVEN jest łatwo rozpoznawalny, dzięki charakterystycznym dla rodziny IONIQ reflektorom Parametric Pixel, które zapewniają powitalną sekwencję świateł podczas uruchamiania. Diodowe światła łączą w sobie style cyfrowy i analogowy, podkreślając, że projektanci wzięli pod uwagę każdy aspekt projektu SEVEN, aż do pojedynczego piksela reflektorów.

Przyjazne, luksusowe wnętrze w stylu lounge, na miarę ery autonomicznej jazdy

Priorytetem w modelu SEVEN jest innowacyjna aranżacja przestrzeni, która zapewnia naszym Klientom większą swobodę niż kiedykolwiek wcześniej. Rozstaw osi modelu SEVEN sięga 3,2 metra, dzięki zastosowanemu zamysłowi konstrukcyjnemu, w ramach którego rozsunięto koła, aby maksymalnie wydłużyć rozstaw osi.

Dzięki płaskiej podłodze projektanci Hyundai Motor mogli znaleźć alternatywę dla tradycyjnego ustawienia rzędów siedzeń w aucie, tworząc bardziej płynny układ wnętrza. Drzwi otwierane pod wiatr oraz brak słupka B oferują wygodny dostęp, ale też ukazują przyjazne wnętrze z zupełnie nowym wymiarem przestrzeni. Opływowa linia dachu, długi rozstaw osi i płaska podłoga, która sięga aż do trzeciego rzędu, otwierają nowe możliwości wyposażenia wnętrza tak, jak w luksusowym salonie.

SEVEN ucieleśnia także przyszłą wizję Hyundaia w zakresie autonomicznej mobilności. Przed kierowcą jest wysuwany drążek sterowniczy, który chowa się, gdy nie jest używany. Bez konieczności wykorzystania typowego wyposażenia dla kierowcy, ultracienki kokpit i zintegrowane ekrany tworzą wrażenie przebywania w salonie. Układ siedzeń różni się od tradycyjnych SUV-ów, dzięki obrotowym fotelom i zakrzywionej kanapie. Ten układ siedzeń można dostosować do indywidualnych potrzeb w zależności od trybu jazdy – kontroli przez kierowcy lub autonomicznego.

SEVEN oferuje elastyczną przestrzeń, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb pasażerów. To skoncentrowane na człowieku podejście pozwala SEVEN wyobrazić sobie przyszłość mobilności i łączności, jednocześnie kładąc podwaliny pod przyszłe modele z rodziny IONIQ.

SEVEN posiada uniwersalną konsolę, specjalnie zaprojektowane sprzęty jak z domowego AGD oraz wielofunkcyjny graficzny interfejs systemu Smart Hub. Korzystając ze Smart Hub i łącząc przednie fotele z tylnym szezlongiem, SEVEN staje się miejscem, w którym Klienci mogą spędzać czas w pojedynkę lub razem, w blasku oświetlenia bocznych drzwi. Wbudowana minilodówka zapewnia orzeźwienie w podróży, a specjalne schowki na buty odświeżają obuwie pasażerów.

Dach panoramiczny wyposażony jest w ekran, który nie tylko wyświetla różne treści w zależności od gustu pasażerów, ale także zmienia ogólną atmosferę wnętrza, aby zagwarantować maksymalny relaks i przyjemność podczas podróży.
Cytat: SangYup Lee
SEVEN ośmiela się zerwać z utartymi schematami. SEVEN wyznacza drogę do tego, czym SUV musi stać się w erze samochodów elektrycznych, dzięki aerodynamicznej, czystej formie, która nie narusza jego surowej osobowości. Wnętrze otwiera nowy wymiar przestrzeni, która dba o swojego pasażera jako rodzinną przestrzeń życiową.

Zrównoważone i higieniczne środowisko mobilności

Hyundai Motor skupił się na opracowywaniu takich pojazdów, aby zawsze zapewniać bezpieczne i zdrowe wrażenia z podróży. SEVEN wykorzystuje różne przyjazne dla środowiska materiały, oferując jednocześnie wiodące w segmencie funkcje higieniczne, takie jak system higienicznego przepływu powietrza i sterylizacja powietrza techniką UVC.

Hyundai zastosował biofarbę na zewnętrznej części modelu SEVEN, a całe wnętrze wykonano z materiałów pochodzących z recyklingu i materiałów odnawialnych. Gips mineralny, bambusowe listwy i dywan, biożywica i farba do wnętrz są oparte na odnawialnych źródłach, które mogą zmniejszyć zanieczyszczenie w procesie produkcyjnym. Szerokie zastosowanie miedzi i higienicznie obrobionej tkaniny z funkcjami antybakteryjnymi zapewnia, że wszystkie powierzchnie wewnątrz SEVEN pozostają czyste przez cały czas.

Funkcja Hygiene Airflow System czerpie inspirację z wyrafinowanego zarządzania przepływem powietrza w samolotach pasażerskich. W trybie pionowym powietrze jest pobierane przez wbudowane wloty powietrza w relingach dachowych, z których przepływa od góry do dołu, a następnie jest wyprowadzane przez zewnętrzny wlot powietrza za tylnymi kołami. W trybie poziomym powietrze przepływa z smukłej deski rozdzielczej do tylnych nawiewów.

Co najważniejsze, system ten może aktywować się niezależnie od tego, czy pojazd jest w ruchu, czy też nie, aby zmniejszyć zanieczyszczenie krzyżowe wśród pasażerów i izolować przepływ powietrza między pasażerami z przodu i z tyłu.

Sterylizacja powietrza techniką UVC uruchamia się po opuszczeniu pojazdu przez pasażerów. Wysuwają się drążki sterujące, szuflada w pierwszym rzędzie i głośniki. Zintegrowane odkażające lampy UVC pomagają oczyścić wnętrze z bakterii i wirusów. Ponadto dezynfekowane są też schowki na rzeczy osobiste w kanapie i w konsoli Smart Hub.

Potężne osiągi z całkowicie elektrycznym zasięgiem 300 mil

Dzięki wszechstronnej platformie E-GMP, SEVEN będzie w stanie zapewnić wyjątkowy zasięg jazdy i ultraszybkie możliwości ładowania, zapewniając wrażenia z jazdy dostosowane do potrzeb Klienta. W warunkach rzeczywistych z ładowarką o mocy 350 kW model SEVEN jest w stanie naładować akumulatory od 10 do 80 procent w około 20 minut. Koncepcja została również zaprojektowana tak, aby osiągnąć docelowy zasięg ponad 300 mil.

Debiut ciężarówki XCIENT Fuel Cell na AutoMobility LA

Nowa ciężarówka XCIENT z ogniwami paliwowymi Hyundai Motor debiutuje na targach AutoMobility LA w Ameryce Północnej. Hyundai nawiązał globalną współpracę w zakresie wdrażania ciężarówek XCIENT z ogniwami paliwowymi do transportu komercyjnego, a już 46 takich pojazdów wykorzystywanych jest w Szwajcarii. Teraz Hyundai Motor rozszerza swoje działania w Kalifornii, a największa ekspozycja tych pojazdów w Stanach Zjednoczonych jest na stoisku Hyundaia, gdzie eksperci ds. technologii będą odpowiadać na wszelkie pytania.

IONIQ 5 debiutuje podczas salonu AutoMobility LA

Model IONIQ 5 także debiutuje na targach AutoMobility LA w Ameryce Północnej. IONIQ 5 to zupełnie nowy, w pełni elektryczny, średniej wielkości CUV firmy Hyundai. Jego projekt odkrywa nowe doświadczenia możliwe dzięki konstrukcji E-GMP. Wersja z napędem na tylne koła jest ukierunkowana na 300-milowy zasięg elektryczny. Jego wnętrze wykorzystuje wyjątkowe proporcje z rozstawem osi 3000 mm i podnosi poprzeczkę komfortu i użyteczności, dzięki płaskiej podłodze. Wnętrze odzwierciedla również zaangażowanie Hyundaia w zrównoważony rozwój, dzięki wykorzystaniu ekologicznych materiałów i kolorów inspirowanych naturą. IONIQ 5 zapewnia również funkcję Vehicle-to-Load (V2L), która może zmienić pojazd w ładowarkę na kołach, która zasila różne kompaktowe urządzenia w podróży.

* Uwaga: SEVEN to pojazd koncepcyjny, a jego dane techniczne nie powinny być traktowane jako dane dotyczące nadchodzącego modelu produkcyjnego.

Źródło: www.hyundai.pl