Autor Wątek: Aktualizacja radia 8"  (Przeczytany 1748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aleizdein

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Aktualizacja radia 8"
« dnia: 14 Styczeń 2022, 12:34:07 »
Witam.
Czy wiecie skąd można pobrać aktualizację zestawu 8" z Android Auto BEZ nawigacji?
Pisałem do centrum obsługi klienta hyundaia i napisali żeby pobrać najnowsze mapy z update.hyundai.com a firmware zaktualizuje się automatycznie ale podpięcie pendriva przygotowanego aplikacją navigation updater powoduje komunikat że nie znaleziono plików aktualizacji.
Oprogramowanie mojego radia to
PDE EUR SOP V095 181008 DAU_A
firmware to
PD EUR 282 181001 MICOM DL

Offline Adrek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Forum Opel Zafira
Odp: Aktualizacja radia 8"
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Styczeń 2022, 17:13:22 »
Z tego co wiem to radio bez nawigacji nie ma aktualizacji oprogramowania.

Offline piotri

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Odp: Aktualizacja radia 8"
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Styczeń 2022, 18:38:13 »
Ta sam wersja co u mnie. Tą metodą tez próbowałem ale nie poszło.
Ostatnio chciałem jakoś dograć chociaż ikonki do radia i zacząłem szukać, ale w tym modelu w enegeering modzie nic nie można zdziałać.

Offline aleizdein

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Aktualizacja radia 8"
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2022, 17:50:05 »
1. @Adrek W ustawieniach jest opcja aktualizacji, można równiaż wejść w historię aktualizacji.  W internecie są pliki ale na zagranicznych stronach i bez polskiego języka więc mam obawy to instalować. Zadałem tu pytanie bo myślałem,że ktoś już przerabiał ten temat i poleci mi sprawdzone pliki

2. @Piotri a masz jakieś problemy z radiem ? U mnie nieraz nakładają się na siebie dwie różne stacje, dźwięk "cofa" się o kilka sekund i powtarza się to samo, informacje tekstowe wyświetlają się niekompletne albo wcale. Dlatego chciałem zaktualizować soft bo nie wiem czy to wina samego radia czy słabego sygnału. Radio w drugim - dwudziestoletnim samochodzie lepiej odbiera

3. Czy nawigacja w radiu 8" jest sprzętowa (montowana jest dodatkowo) czy programowa (zainstalowany dodatkowy program) ?
     Jak wejdę w engineering mode to wyświetla się wersja moduł GPS, który jest aktywny bo wyświetla współrzędne mojej
     pozycji (załącznik). Czy taką nawigację można jakoś odblokować np komputerem diagnostycznym ?

Offline piotri

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Odp: Aktualizacja radia 8"
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Styczeń 2022, 09:05:44 »
Ad 2. Nie, u mnie raczej nic takiego się nie dzieje. Aczkolwiek czasami szumi, czyli za dobrze to raczej nie odbiera.

Po klikaniu w engineering modzie ukazała mi się zakładka nawigacji między zegarami. Jak to zrobiłem nie mam pojęcia. Generalnie nie ma tam za wiele w moim modelu do włączenia, Jedynie jakieś testy wykonywałem.