Forum > i20

Jakie felgi

(1/3) > >>

gslaby:
Witam,

Uwaga dla Admina - przy zakładaniu postu brak prefixu

posiadam i20 BC3 rocznik 2021 w wersji COOL, idzie zima i zbliża się moment zmiany opon na zimowe.
Na chwile obecną na aucie są opony 195/55 R16.
Najprostszą i najtańszą opcją jest kupno samych zimówek i założenie na obecne felgi.

Zastanawiam się czy nie lepiej będzie zaopatrzyć się w zestaw felga + opona i tutaj pojawiają się opcje:
- opona 185/55 R15 + felga stal 6.0J x 15
- opona 185/55 R15 + felga aluminium 6.0J x 15
- opona 195/55 R16 + felga aluminium 6.0J x 15
ale tutaj pojawia się pytanie jaka średnica otworu centralnego oraz ET (zakładam, że rozstaw śrub 4x100) - instrukcja do samochodu nie podaje tak "mało istotnych" danych  ;)  :o

weuek:
185/55 R15 będą za małe. Druga liczba to procent z szerokości, a nie milimetry, więc takie koło (obwód opony) zmaleje o około 6% na feldze 15" w porównaniu do tego co masz teraz. To za duża różnica.

Jeśli piętnastki, to na wyższym profilu.

Bez sensu ten trend, żeby takie słabe auta miały opony 195 na felgach 16".

gslaby:
Ehh wkradł się błąd miało być oczywiście 185/65 R15 tak jak w instrukcji dla tego rozmiaru  :-[

weuek:
No, to akurat takie bym do tego auta założył. I pewnie ten rozmiar sporo tańszy niż tych szesnastek.

fobos91:
Miałem ten dylemat tylko przy zamówieniu auta, wynegocjowałem zimówki gratis i po analizie zrezygnowałem z 16 wzielem od nich 15 i nie załuje, bo udało mi sie okazjonalnie kupic uzuwane oryginalne felgi od toyoty za cene jednej nowej felgi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej