Autor Wątek: [i20 PB] Problem z pilotem i kluczykiem, wyjący alarm  (Przeczytany 437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline axnxkxax

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Problem z pilotem i kluczykiem, wyjący alarm
« dnia: 24 Luty 2024, 09:42:16 »
Witam

Od jakiegoś czasu mam problem z pilotem do auta. Po wciskaniu przycisku zamknięcia na pilocie nic się nie dzieje, nie miga dioda i auto nie zamyka się, zero reakcji. Czasem pilot załapuje po kilku próbach ale z uwagi na to, że potem miałam problem z otworzeniem auta zaczęłam używać kluczyka. I tu pojawia się kolejny problem. Wczoraj auto zamknięte kluczem i tak samo otworzone a nagle po otworzeniu drzwi włączył się alarm. Powtórzyłam zamknięcie i otworzenie kluczem - alarm nie wył. Zamknęłam znów kluczem i rano tak samo otworzyłam - alarm wył.
Dodam, że mam ten samochód ponad rok i wcześniej nic takiego się nie działo. Miałam swego czasu jedynie problem z blokadą drzwi - kierunkowskazy zapalały się, było słychać że blokada załącza się a auto nie zamykało się. Wtedy mechanik twierdził, że jakaś plastikowa część w środku drzwi w mechanizmie  się wyłamała, wymienili na nieoryginalną i od ponad pół roku wszystko ok więc to chyba nie jest powiązane?
Dodam, ze pojęcia o autach jako kobieta nie mam więc proszę o wyrozumiałość :) nie wiem co z tym zrobić. Zmienię baterie w pilocie w pierwszej kolejności ale przecież na logikę to i tak nie ma związku z alarmem…

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: Problem z pilotem i kluczykiem, wyjący alarm
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Luty 2024, 10:06:49 »
Ok, postaramy się pomóc ;) Ale do tego potrzebuje dopytać:
- jak wygląda pilot do centralnego zamka? Czy jest oryginalny scyzoryk? Czy dokładany pilot?
- bateria w pierwszej kolejności do wymiany, być może alarm po zamknięciu samochodu sam się uzbraja i otwarcie kluczykiem nie rozbroi alarmu tylko trzeba w tym celu użyć pilota.

Offline axnxkxax

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Problem z pilotem i kluczykiem, wyjący alarm
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Luty 2024, 11:10:51 »
Wygląda na oryginalny ;D Niestety mam tylko jedną sztukę i nie mogę sprawdzić czy wina leży bezpośrednio w pilocie
Wrzucam zdjęcie w linku poniżej ponieważ nie mogłam dodac załącznika
https://zapodaj.net/plik-4B68HBLwD1


- bateria w pierwszej kolejności do wymiany, być może alarm po zamknięciu samochodu sam się uzbraja i otwarcie kluczykiem nie rozbroi alarmu tylko trzeba w tym celu użyć pilota.
No tak tylko dlaczego problem pojawił się nagle…? Zamykając pilotem migają kierunkowskazy i słychać że zazbrajają się zamki. Zamykając kluczykiem tego nie ma więc tym bardziej nie rozumiem jak alarm może się załączać
« Ostatnia zmiana: 24 Luty 2024, 11:25:52 przez axnxkxax »

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: Problem z pilotem i kluczykiem, wyjący alarm
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Luty 2024, 01:55:05 »
Tak, kluczyk z pilotem typu scyzoryk wygląda na oryginalny. I po wciśnięciu przyciku zamykania lub otwierania powinna zaświecić się czerwona dioda z prawej strony w górnej części pilota. Prawdopodobnie bateria do wymiany.
Faktycznie dziwne, że alarm sam się uzbraja po zamknięciu przy użyciu kluczyka:
- rozumiem, że przy zamykaniu kluczykiem kierunkowskazy nie migają, tak jak to ma miejsce przy zamykaniu przy użyciu pilota?
- czy zawsze tak było, że po zamknięciu kluczykiem i po dłuższym postoju przy próbie otwarcia kluczykiem włączał się alarm?
- czy po tym jak po nocy otworzysz samochód kluczykiem i uruchomi się alarm, to dzwięk alarmu to "klakson" - cykliczne trąbienie, czy jakaś "melodykja"?
A z ciekawości sprawdzę u siebie w i30 czy przez noc po zamknięciu kluczykiem alarm sam się uzbroi.