Autor Wątek: [Getz TB] Kontrolka otwartego bagażnika  (Przeczytany 2337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline balian91

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Kontrolka otwartego bagażnika
« dnia: 15 Październik 2021, 22:15:43 »
Cześć, niedawno miałem niedużą stłuczkę w tył auta. Po tej stłuczce zrobiła mi się szczelina pomiędzy dolnym rantem klapy bagażnika a zderzakiem. Niestety zapaliła się też kontrolka która się cały czas świeci mimo że bagażnik jest zamknięty/normalnie się zamyka. Prawdopodobnie minimalnie nie styka. Ostatnio po kilku dniach bez jazdy akumulator mi nie chciał odpalić w związku z tym przypuszczam że winowajcą jest ta świecącą się kontrolka. Pytanie jak ją wyłączyć? Czy jest to gdzieś w bezpiecznikach czy to jakiś czujnik? W książce serwisowej nie znalazłem niczego konkretnego prócz ,,tablicy wskaźników" lub ,,układ blokady drzwi,  poradzicie jak to wyłączyć?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1447
Odp: Kontrolka otwartego bagażnika
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Październik 2021, 13:19:50 »
Mi się wydaje że czujnik od włączenia światła w bagażniku jest wbudowany w mechanizm klamki. Mi to się popsuło i przestała świecić lampka.

Offline balian91

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Odp: Kontrolka otwartego bagażnika
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Październik 2021, 18:44:33 »
Mi się wydaje że czujnik od włączenia światła w bagażniku jest wbudowany w mechanizm klamki. Mi to się popsuło i przestała świecić lampka.

Dzięki za odpowiedź, niestety chyba mało precyzyjnie określiłem o co mi chodzi. Chodzi mi o kontrolkę na desce rozdzielczej a nie te światło w bagażniku.

Offline didarioxx

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Odp: Kontrolka otwartego bagażnika
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Październik 2021, 19:54:33 »
1. wyjmij żarówkę z tablicy wskaźników,
2. podreguluj/wymień zamek w klapie bo tam jest czujnik.
innej drogi nie ma

Offline balian91

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Odp: Kontrolka otwartego bagażnika
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Październik 2021, 22:16:10 »
1. wyjmij żarówkę z tablicy wskaźników,
2. podreguluj/wymień zamek w klapie bo tam jest czujnik.
innej drogi nie ma

Z tego co zauważyłem w niektórych zamkach w getzach są wtyczki, czy jak ją wyciągnę to odłączę wewnętrzne oświetlenie bagażnika czy również czujnik otwarcia na desce rozdzielczej? Czy znajduje się on bezpośrednio w zamku?

Offline acc24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
Odp: Kontrolka otwartego bagażnika
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Październik 2021, 23:59:28 »
Z tego co zauważyłem w niektórych zamkach w getzach są wtyczki, czy jak ją wyciągnę to odłączę wewnętrzne oświetlenie bagażnika czy również czujnik otwarcia na desce rozdzielczej? Czy znajduje się on bezpośrednio w zamku?


w Accencie przewód jest w klapie bagażnika w górnej części zamka, po jego wyjęciu będzie spokój.
Po najmniejszej linii oporu: na desce rozdzielczej wrzuć diodę, wyłącz oświetlenie kabiny i wyjmij żarówkę z oświetlenia bagażnika ;)