Autor Wątek: [Getz TB] Czujnik ABS - wymiana  (Przeczytany 1844 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cichy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
Czujnik ABS - wymiana
« dnia: 11 Październik 2021, 14:00:26 »
Witam.

Wyskoczył mi błąd ABS. Sprawdzone komputerem w warsztacie. Diagnoza - uszkodzony czujnik w prawy tylnym kole. Pytanie - czy to prawda, że w Getzie czujnik w tylnych kołach jest jednolity razem z piastą? Tak twierdzą w warsztacie. A koszt takiej naprawy to prawie 500 zł.. Jakas masakra. Czujnik kosztuje zwykle w granicach 60 zł.
Niby znajduję jakieś czujniki do getza na tylne koła, ale jest ich o wiele mniej niż na przód. Poza tym nie udało mi się znaleźć żadnego filmu z wymiana tylnego czujnika, a z wymiana przedniego kilka jest.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1455
Odp: Czujnik ABS - wymiana
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Październik 2021, 19:28:19 »
To prawda niestety. Sa kupowałem tylną piastę i mimo, że nie mam absu to kupiłem piastę z czujnikiem bo były łatwo dostępne i pasują obojętnie do modelu. Jednak ja za piastę uzywaną dałem chyba 40zł więc mechanik wiadomo, chce zarobić podwójnie bo za nową piastę SKF dasz z 160zł.
Jak umiesz zrobić samemu to wymienisz to po kosztach. Bo raczej nie da się zmienić samego czujnika bo ma obudo plastykową i nie wiem czy da się to zdemontować.

Offline cichy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
Odp: Czujnik ABS - wymiana
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Październik 2021, 06:25:10 »
No trudno. Skoro tak to wygląda. Teraz zobaczymy co na przeglądzie będzie. Obdzwoniłem stacje diagnostyczne i co rozmówca to odpowiedź. Uśredniając - ważna jest siła hamowania, ABSu nikt nie sprawdza, bo nie jest obowiązkowy, ale z drugiej strony nie powinno być żadnych kontrolek palących się na desce, więc wszystko w rękach technika przeprowadzającego badanie techniczne.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1455
Odp: Czujnik ABS - wymiana
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Październik 2021, 10:22:55 »
To wyjmij żarówkę w liczniku i nic nie będzie świecić i przegląd przejdzie. Bez ABSu można jeździć a i poszukaj sobie taniej piasty skf  na allegro lub jakiejś używanej.

Offline cichy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
Odp: Czujnik ABS - wymiana
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Październik 2021, 22:39:26 »
Dzięki.
A z żarówką już myślałem, z tym, że może być problem. Już parę razy zaglądałem do zegarów. Jak pamiętam, dla Abs m.in. nie ma żarówki tylko są kiedy wlutowane w płytkę układu. Ale będę kombinował.

Offline didarioxx

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Odp: Czujnik ABS - wymiana
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Październik 2021, 18:57:13 »
Dzięki.
A z żarówką już myślałem, z tym, że może być problem. Już parę razy zaglądałem do zegarów. Jak pamiętam, dla Abs m.in. nie ma żarówki tylko są kiedy wlutowane w płytkę układu. Ale będę kombinował.

Wszystkie są żarówki i diody, nie ma nic wlutowane. Sam wymieniałem sobie poprzepalane