Autor Wątek: Santa Fe 2,0 crdi 2004 Immobilizer  (Przeczytany 1365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Irenty

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Santa Fe 2,0 crdi 2004 Immobilizer
« dnia: 15 Październik 2021, 11:00:18 »
Witam.
Mam pytanie odnośnie immo czy po przekręceniu kluczyka i nie odpaleniu silnika jak długo świeci się Wam kontrolka immo?
Czy gaśnie po np 2-3 sekundach jak ABS i inne kontrolki czy znacznie dłużej. Bo mam problem nieraz z odpaleniem silnika i po przeanalizowaniu kilku innych rzeczy, bo miałem już taki problem z odpaleniem chociaż wtedy gasł w czasie jazdy a teraz na postoju lub po próbie odpalenia po np. zrobieniu zakupów. Wtedy to była wina paliwa (brudny zbiornik paliwa). Ale teraz zauważyłem, że jeżeli nie odpala to po włożeniu kluczyka w pozycje zapłonu inne kontrolki się zapalają a immo nie. Dopiero jak poczekam chwilę nieraz dość długo to kontrolka się zapala i silnik odpala. I przypuszczam że to immo a nie np. czujnik położenie wału, bo też może mieć takie objawy. i właśnie zauważyłem że jak jest wszystko w porządku to po przekręceniu kluczyka bez odpalania kontrolka zapala się ale gaśnie po dobrych kilkunastu sekundach i nie wiem czy to normalnie czy zły objaw.

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: Santa Fe 2,0 crdi 2004 Immobilizer
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Październik 2021, 16:28:51 »
Mnie gaśnie podczas zapalania, wcześniej gasną inne kontrolki, może masz tak jak ja miałem padł czujnik wału korbowego. Zimny palił na dotyk jak się nagrzał nie było takiej możliwości po ostygnięciu zapalał. Nagrzany silnik pracował normalnie do momentu zgaszenia. Diagnozowałem go Casscadą na zimnym brak błędów na nagrzanym pokazał czujnik położenia wałka rozrządu ale za radą jednego z forumowiczów dokonałem wymiany czujnika wału i wszystko działa jak należy, a tak na marginesie wymiana czujnika tylko od góry i trochę zabawy jest.

Offline Irenty

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Santa Fe 2,0 crdi 2004 Immobilizer
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Październik 2021, 09:41:00 »
Dzięki za odpowiedź, ale mam pytanie czy może sprawdzałeś czy ta kontrolka immo po np. minucie gaśnie bez zapalania silnika? bo to bym chciał wiedzieć, chyba że już nie masz tego samochodu :)

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: Santa Fe 2,0 crdi 2004 Immobilizer
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Październik 2021, 17:23:30 »
Nie sprawdzałem po jakim czasie ona gaśnie może to być minuta może dłużej ale gaśnie nawet jak samochodu nie odpalisz.