Autor Wątek: [Accent LC] Czujnik otwarcia drzwi lekkie zwarcie  (Przeczytany 1159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline acc24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
Czujnik otwarcia drzwi lekkie zwarcie
« dnia: 06 Styczeń 2022, 19:54:32 »
Witam

 Wczoraj niestety pomimo zamknięcia wszystkich drzwi, na desce rozdzielczej świeci się kontrolka niezamkniętych drzwi.

Namierzyłem że instalacja od strony czujnika otwarcia drzwi ma zwarcie bo kontrolka na desce świeci się tak na 50% swojej jasności, po otwarciu innych drzwi świeci się na 100%. Po odłączeniu  czujnika ze strony kierowcy nic się nie zmienia, czyli kontrolka się swieci.
Sprawdziłem miernikiem czujnik posiada 2 piny i ma rezystancję 1,2 ohm, po jego wciśnięciu jest rozwarcie.

Zauważyłem też dziwną rzecz, że jak się naciśnie pedał hamulca, to kontrolka gaśnie, dlatego piszę o zwarciu.

Ktoś miał taki przypadek, wiec od czego zacząć lub chociażby wie jak wyłączyć żeby kontrola dla drzwi kierowcy wskazywała, że są cały czas zamknięte?

« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń 2022, 19:57:55 przez acc24 »

Offline acc24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
Odp: Czujnik otwarcia drzwi lekkie zwarcie
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń 2022, 13:27:46 »
Sprawdziłem schemat z dokumentu Electrical_Troubleshooting_Manual z TinyPortal i tam w sekcji SD-142 i SD-143 jest ETACM (Electronic Time & Alarm Control Module) przez który przechodzą przewody od przełączników drzwiowych o nazwie M70-2). W samochodzie nie było alarmu.

Gdzie znaleźć taki moduł, dla mnie to wszystko wygląda podobnie :)

Aktualnie poruszałem przewodami, każdy przewód, ale patrząc na kontrolkę nic się zadziało, dalej się świeci na 50%, tak samo jak światło na suficie.
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2022, 13:36:01 przez acc24 »