Autor Wątek: [Santa Fe CM] Świecą się kontrolki DBC, ESC i AWD i nie gasną po odpaleniu  (Przeczytany 1254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline colos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Miałem przygodę swoim SF CM 3,5 V6 4x4 rocznik 2021. Długo stał i mechanik,można powiedzieć bardzo długo. Po naprawie i uruchomieniu silnika świeci się na czerwono kontrolka DBC- sterowanie hamulcem zjazdowym, świeci się na żółto kontrolka ESC-kontrola trakcji i mruga na żółto kontrolka systemu AWD. Przycisk hamulca zjazdowego nie reaguje, Po wciśnięciu wyłączenia kontroli trakcji pojawia się ESC OFF. Przycisk blokady napędów również działa. Gdzie szukać przyczyny takiego stanu rzeczy?
Zauważyłem, że jak silnik się właściwie rozgrzeje to na wolnych obrotach zaczyna się delikatnie żarzyć kontrolka ci 
« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień 2021, 11:40:52 przez colos »

Offline colos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Odp: Świecą się kontrolki DBC, ESC i AWD i nie gasną po odpaleniu
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Wrzesień 2021, 11:52:38 »
.... ciśnienia oleju. Ten fakt niepokoi mnie najbardziej. Czy ktoś już miał podobne objawy?

Offline Blue ix35

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 47
Odp: Świecą się kontrolki DBC, ESC i AWD i nie gasną po odpaleniu
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Wrzesień 2021, 22:36:34 »
Przygode ,znaczy cos sie pogielo ? A czujniki ABS przy kolach mechanik sprawdzil ? przewody cale, czujniki cale , u mnie przy wymianie poloski spece uszkodzili przewod i byla choinka ESP, zjazd, ABS  i oczywiscie service, nie mam 4x4 wiec nic dodatkowego sie nie swiecilo  8) . Pozdrawiam i rozwiazania problemu zycze  ;)

Offline colos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Odp: Świecą się kontrolki DBC, ESC i AWD i nie gasną po odpaleniu
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Wrzesień 2021, 13:34:43 »
Poświęciłem blisko dwa dni chodząc po omacku po polu minowym. Doszedłem do przyczyny. Zgodnie z przypuszczeniami Blue ix35 były nie podłączone przewody. Tyle, że nie ABS tylko pod poduszką powietrzną od czujnika położenia kierownicy. Po wpięciu przewodu i ponownym odpaleniu samochodu kontrolki przestały świecić.