Forum > Tucson JM
Nagrzewnica elektryczna
tuksonik:
Witam .Posiadam tucsona 2008r 2,0 140KM ,sprawdziłem ostatnio odkręcając i wyjmując na zewnątrz że posiada nagrzewnice elektryczną ,wygląda jak nówka sztuka nigdy nie używana i tu moje pytanie JAK TO USTROJSTWO DZIAŁA w jakim przypadku i czym się ją uruchamia żeby było cieple powietrze.
Dodam że mój tucson posiada climatronik i eksploatując go zeszłej zimy na pewno nie działała. Być może mam coś skopane. Dzięki z góry za pomoc.
weuek:
Działa tak samo jak suszarka do włosów. Miałem to kiedyś i była to chyba najlepsza strona tego diesla. Za pomocą ruskiego softu dodałem sobie info na zegary kiedy ta nagrzewnica działa, nawet nią przednią szybę odmrażałem.
Zasada działania była taka, że nagrzewnica pomagała ogrzać wnętrze kiedy silnik był jeszcze zimny (a przy dobrym mrozie to i 15 km był zimny). Kiedy silnik (raczej płyn niż olej) osiągał temperaturę bliskiej roboczej, to nagrzewnica się wyłączała.
Ale kiedyś zauważyłem odstępstwo od tej zasady, gdy już po jakiejś trasce postałem chwilę z otwartymi drzwiami - wtedy nagrzewnica znów się włączyła, żeby szybciej podnieść temperaturę do tej zadanej na panelu klimatronika.
Podsumowując, diesel bez tego nie nadaje się do użytku w mieście zimą.
tuksonik:
Weuek dzięki za info. Problem polega na tym że dalej nie wiem czy to jest pełen automat który po odpaleniu silnika sam się załącza w zależności od temperatury na zewnątrz czy trzeba coś włączyć na climatroniku. W panelu climatronika mam oddzielny włącznik z pomarańczową diodą tzw. odmrażanie
szyby przedniej i nie wiem czy po włączeniu tego przycisku nie powinna się załączyć grzałka. Poczekam może ktoś z posiadaczy Tucsona posiadający
taką nagrzewnice się wypowie jak nie to poszukam elektryka samochodowego lub udam się do serwisu HYUNDAIA choć to będzie ostateczność.
weuek:
Może jest jeszcze za ciepło? Jak przez mgłę kojarzę, że zaczynała się ona włączać około października... Podobnie jak automatyczne grzanie lusterek, które akurat strasznie mnie irytowało, bo wyjeżdżałem z czystymi z garażu (i tę wygodę wyłączyłem tzw. interfejsem).
Raczej nie będzie w żadnym aucie przycisku do uruchomienia nagrzewnicy elektrycznej, steruje tym scalak.
tuksonik:
Też tak myślę że to działa automatycznie i podejrzewam że mam coś skopane bo poprzedniej zimy na pewno mi to nie działało co potwierdziły oględziny po
wymontowaniu jej na zewnątrz wygląda jak nówka sztuka. A ruszając rano zimą do pracy kiedy auto nie jest garażowane, ciepłe powietrze miałem dopiero
po przejechaniu około 5 km. Dzięki za podpowiedz będę działał dalej bo zima za pasem a zimne poranki już tusz tusz. Pozdrawiam..
Nawigacja
[#] Następna strona