Autor Wątek: przełącznik elektrycznego podnoszenia szyby pasażera  (Przeczytany 729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryszard12

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
przełącznik elektrycznego podnoszenia szyby pasażera
« dnia: 15 Marzec 2021, 16:44:04 »
Witam
Mam następujący problem ,po stronie pasażera przycisk elektrycznego podnoszenia szyby działa tylko w jedna stronę tzn .opuścić szybę można ale podnieść już nie .Natomiast od strony kierowcy wszystko działa jak należy .Ktoś może spotkał się z podobnym problemem ,ewent. jakieś sugestie ? Dodam tylko że w serwisie w grę wchodzi tylko wymiana całego przycisku a cena kosmiczna

Offline maniek87

  • phpBB HKP
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: przełącznik elektrycznego podnoszenia szyby pasażera
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Marzec 2021, 22:33:29 »
w pierwszej kolejności sprawdziłbym przycisk. Jeśli jest uszkodzony, a na to wygląda, to dwie opcje:
Pierwsza mniej kłopotliwa to wymiana na sprawny, a druga to sprawdzenie czy jest możliwość jego reanimacji.
Jedyne czego trzeba to multimetr i umiejętność jego obsługi, najlepiej schemat (pin out) przycisku, trochę czasu i sprawnych rąk.

Offline Jarek Cieszyn

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 79
Odp: przełącznik elektrycznego podnoszenia szyby pasażera
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Marzec 2021, 18:52:12 »
Kolego, a zacznij od najprostszej rzeczy, sprawdź czy kostka jest prawidłowo założona na przycisk.

Offline Goress_93

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: przełącznik elektrycznego podnoszenia szyby pasażera
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lipiec 2021, 19:04:48 »
Trzeba rozebrać boczek (15-30 minut) nic trudnego, kupić jakiś preparat do czyszczenia styków i przeczyścić, powinno pomóc.

Offline NonPhixion

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
Odp: przełącznik elektrycznego podnoszenia szyby pasażera
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Sierpień 2021, 12:16:49 »
Panowie, mam podobny problem. Czy może mi ktoś podać numer części? Mam na myśli cały ten moduł do sterowania szyba pasażera. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale mam auto gdzie szyby podnoszone są elektrycznie tylko z przodu.