Autor Wątek: Drżenie kierownicy przy hamowaniu  (Przeczytany 2273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacobs2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
Drżenie kierownicy przy hamowaniu
« dnia: 31 Maj 2021, 09:17:08 »
Witam, rozkładam już ręce - mam problem z drżeniem kierownicy przy hamowaniu.
Klocki i tarcze były już wymienianie 3-4 razy.
Jest spokój przez niecały miesiąc i znowu się zaczyna - trzęsie jak cholera podczas hamowania.
Wszystkie elementy zawieszenia są w idealnym stanie, mechanik nie wie o co chodzi, miał ktoś podobnie? Chyba niemożliwe żeby tyle razy tarcze się pogięły w tak krótkim czasie. Jakie zakładacie?

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Drżenie kierownicy przy hamowaniu
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj 2021, 10:07:49 »
Może piasty są krzywe i szybko psuja tarcze? Albo montaż hamulców niepoprawny.

Jeździsz dużo po dziurach i krawężnikach?

Offline Jacobs2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
Odp: Drżenie kierownicy przy hamowaniu
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maj 2021, 10:22:37 »
Nie, czasami auto stało przez większosc czasu a po miesiacu problem wracał.
Teraz założone TRW i znowu to samo, bede sie umawiała na przetaczanie ale bez sciągania z auta, wyczytałem ze moze to coś da...

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Drżenie kierownicy przy hamowaniu
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maj 2021, 10:42:24 »
A zawsze montaż u tego samego człowieka? Bo różne są pomysły, często niezgodne ze sztuką, na przykład obsmarowanie wszystkiego pastą miedziową, nawet tego, co producent przewidział do pracy na sucho (prowadnice zacisków Ate).

I zgaduję ślepo, że masz koła przykręcone znacznie za dużym momentem, bo to wieloletnia tradycja w Polsce. A jeśli zmieniasz koła lato/zima, to na nieoczyszczone miejsce montażowe znów się zakłada.

Ten temat mam przeryty do spodu, bo sam się tym zajmuję i aż mnie fizycznie boli gdy z jakiegoś powodu warsztat ma mi to źle robić (dobrze się nie opłaca, bo za długo trwa).

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1467
Odp: Drżenie kierownicy przy hamowaniu
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Maj 2021, 20:06:18 »
Najlepiej zdjąć tarcze i jechać do jakiegoś tokrza co sprawdzi czy są krzywe tarcze. Jak nie to wina będzie gdzieś z montażem. U mnie w getzie jedna tarcza nowa też biła. Dałem do lekkiego przetoczenia za 15zł i teraz idealnie hamuje.

Offline Pequeno

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Odp: Drżenie kierownicy przy hamowaniu
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Czerwiec 2021, 12:31:39 »
U mnie winny był przegub układu kierowniczego, też niemiłosiernie trzepało kierownicą.. Dolny krzyżak miał lekki luz. Tylko że u mnie też były stuki przy szybkim kręceniu kierownicą (gwiazdka nie była winowajcą...jak z fabryki). Wymieniłem przegub i wszystko wróciło do normy... a też miałem już zamiar wymieniać tarcze.

Offline hondantv

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 18
Odp: Drżenie kierownicy przy hamowaniu
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Lipiec 2021, 09:39:18 »
Miałem to samo. Wymiana tarcz nic nie da szkoda czasu i pieniędzy. Przyczyna leży w zawieszeniu. Tarcze jak są nowe to są idealnie równe i nie trzęsie kierownicą, a potem problem wraca. U mnie pomogło wymiana gwiazdki w układzie kierowniczym koszt 35 zł i 3 godziny roboty


Offline rakso83

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Drżenie kierownicy przy hamowaniu
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Sierpień 2021, 17:19:23 »
miałem taki sam problem, drżała kierownica podczas hamowania, czasem trudno było ją utrzymać. Problem rozwiązany, jak się okazało była nim gumowa gwiazdka przy kolumnie kierowniczej. objawiało się to też wyczuwalnym luzem na kolumnie. Mojemu mechanikowi zajeło to 2 godziny. element zakupiony na ebay

tomasz291

  • Gość
Odp: Drżenie kierownicy przy hamowaniu
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Sierpień 2021, 16:33:34 »
Ma ktoś opis jak wymienić sprzęgiełko wspomagania w i40 już to kupiłem cena 15zł też mam objaw drżenia kierownicy przy hamowaniu i stuki gdy przekręcam kierownicą.

Offline untoms

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Drżenie kierownicy przy hamowaniu
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Sierpień 2021, 17:25:49 »
miałem taki sam problem, drżała kierownica podczas hamowania, czasem trudno było ją utrzymać. Problem rozwiązany, jak się okazało była nim gumowa gwiazdka przy kolumnie kierowniczej. objawiało się to też wyczuwalnym luzem na kolumnie. Mojemu mechanikowi zajeło to 2 godziny. element zakupiony na ebay

Cześć. Możesz opisać szerzej o jaką gwiazdkę chodzi? Mam ten sam problem.

tomasz291

  • Gość
Odp: Drżenie kierownicy przy hamowaniu
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Wrzesień 2021, 15:30:52 »
Wpisz sobie do wyszukiwarki sprzęgiełko wspomagania i40

Offline untoms

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Drżenie kierownicy przy hamowaniu
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Wrzesień 2021, 16:58:06 »
U mnie nie czuć luzuów na kierownicy, tarcze proste, a mimo to przy homowaniu jest to bardzo wyczuwalne. Zauwarzyłem także na przejazdach kolejowuch (tych paskunie zrobionych), również czuć drżenie.