Autor Wątek: [i20 PB] Moduł Smart Key  (Przeczytany 943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Via77

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Moduł Smart Key
« dnia: 20 Sierpień 2021, 14:00:32 »
Witam Wszystkich forumowiczów.
Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem hyundaia i20 z 2015 roku (1.4 benzyna, automat). Auto to jest wyposażone z smart key. Jedna z funkcji tego modułu to automatyczne otwieranie i zamykanie lusterek. Funkcja ta działa nie tylko po otworzeni/ zamknięciu auta, ale również przy podejściu do samochodu. Wystarczy, że system rozpozna kluczyk i otwiera lusterka. Jeżeli nie ma żadnej reakcji, to po chwili lusterka składają się. Ruch lusterek można również wykonać z wnętrza pojazdu klawiszem na konsoli drzwi kierowcy.
Mój problem, z którym się do Was zgłaszam polega na tym, że chciałbym wyłączyć funkcję, o której powyżej napisałem. Chodzi głównie o zimę, kiedy to lusterka są ośnieżone i oblodzone. Podchodząc do samochodu w celu odśnieżenia, lusterka samoczynnie rozkładają się i mogą w ten sposób zostać uszkodzone.
Proszę o jakieś pomysły. Dodam, że byłem już u lokalnych elektromechaników/ elektroników i innych diagnostów komputerowych, którzy po przeszukaniu menu nie stwierdzili możliwości odłączenia tej funkcji. Byłem również w ASO Radom, gdzie po dwugodzinnej walce z programem komputerowym nie udało się tego dokonać.
Drugi problem z moim autem polega na braku reakcji klamki od strony kierowcy na kluczyk i otwieranie przyciskiem w klamce. Czy wymieniając klamkę na taką z nowym przyciskiem i odbiornikiem fal, który również jest w klamce muszę to jakoś adoptować, czy też po wymianie powinno samo z siebie działać i komunikować się z kluczykiem.
Dziękując za podpowiedzi, pozdrawiam.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
Odp: Moduł Smart Key
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Sierpień 2021, 21:54:18 »
Anie da rady w najprostszy sposób czyli odłączyć zasilanie od składania lusterek bo przecież chyba musi iść do silniczków temu służących.

Offline Via77

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Moduł Smart Key
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Sierpień 2021, 13:31:40 »
Da radę, ale próbuje to zrobić w taki sposób, aby zachować możliwość składania lusterek przyciskiem i nie "grzebać" tam przed zimą i przed latem podłączając i odłączając kabelki.