Autor Wątek: Pytanie o pracę sprzęgła  (Przeczytany 1871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piejar

  • Gość
Odp: Pytanie o pracę sprzęgła
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Listopad 2022, 19:10:55 »
Pchanie płynu strzykawką od tyłu to moim zdaniem nic nie da i nie wydaje się to proste. W dwie osoby można to zrobić dość prosto: jeden lekko naciska pedał, w tym momencie luzujesz odpowietrznik, jak zaczyna lecieć druga osoba ciśnie pedał do końca, jak dociśnie ty zakrecasz odpowietrznik a druga osoba puszcza pedał. Tak parę razy i powinno być git. Trzeba tylko uważać żeby nie puszczać pedału kiedy odpowietrznik jest otwarty bo wtedy zaciągniesz powietrze. Szukałem jakiegoś filmiku ale trudno sensowny znalezc

Offline Robsson79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Pytanie o pracę sprzęgła
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Listopad 2022, 20:01:15 »
ten "kapturek" to musiałby mieć grubość ok.1cm ;). z tych schematów wynika, że przewód jest prosty i faktycznie taki jest.

piejar

  • Gość
Odp: Pytanie o pracę sprzęgła
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Listopad 2022, 20:42:32 »
No to zaczyna się robić ciekawie bo w silniku 1,6 powinien być raczej świński ogon. Przynajmniej w moim 1,6 CRDI z 2008 r . Jeżeli wydaje Ci się że mówimy o braku 10mm to masz gdzis bardzo gruby błąd.
Poniżej link do filmiku nr odpowietrzania
https://youtu.be/EGCDQMYmSlY
A propos filmiku: po moich doświadczeniach, kiedy robiłem podobnie jak na filmiku, zrobiłbym to inaczej: tylko jeden otwór w zakrętce, ten większy na wężyk. Przewlekasz wężyk ale wprowadzasz go tylko trochę do butelki, nalewasz 0lynu tak aby końcówka wężyka była zalana kiedy obrócisz butelkę do góry dnem, zakładasz wężyk na odpowietrznik, mocujesz butelkę do góry dnem ponad siłownikiem (np podwieszasz sobie na czymś) , robisz dziurki w dnie butelki. Teraz odkrecasz odpowietrznik i możesz sobie sam pompować bez obawy że powietrze podejdzie od strony odpowietrznika. Ja robiłem jak na filmiku i niestety miałem problem z pozbyciem się powietrza z wężyka - ilość płynu wyciśniętego z siłownika była za mała żeby przepchnąć powietrzę przez cały wężyk do butelki (musi być odpowiednio krótki wężyk). W układzie odwróconym powietrze naturalnie pójdzie do góry bez względu na długość wężyka.
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad 2022, 20:56:37 przez piejar »

Offline Robsson79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Pytanie o pracę sprzęgła
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Listopad 2022, 21:01:11 »
widać zmienili te przewody, bo porównałem latami 2008 był świński ogon a 2013 jak mój ma prosty. napisałem 1 cm, bo byłby taki konfort przy wciskaniu pedału. teraz nie dociśniecie w podłogę czuć haczenie biegów. dzięki za filmik.

teraz będzie ciężko to zrobić pogoda nie rozpieszcza :(
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad 2022, 21:06:30 przez Robsson79 »

piejar

  • Gość
Odp: Pytanie o pracę sprzęgła
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Listopad 2022, 21:17:01 »
Oki ale pamiętaj że skok pedalu sprzęgła jest znacznie większy niż skok siłownika. Jakieś 2-3 mm między siłownikiem a łapą powinno już być odczuwalne. Oczywiście nie można przeginać żeby łożysko wyciskowe nie dotykało sprężyny sprzęgła przy zwolnionym pedale.