Autor Wątek: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD  (Przeczytany 6288 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


Offline christo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 41
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #46 dnia: 04 Marzec 2022, 00:09:36 »
Nie wiem jak głęboko chcesz wchodzic w te systemy , czy tylko odczyt błędów czy programowanie , kodowanie .... jak grubo to pewnie pozostaje serwisowy GDS VCI - są klony na aliexpress

Offline fred26

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #47 dnia: 04 Marzec 2022, 00:45:25 »
Ostatnio padł mi czujnik ABS prawy-przód i wszystkie podane wyżej testery nie pokazały żadnego błędu.Podstawowe funkcje powinien pokazać.

Offline christo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 41
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #48 dnia: 04 Marzec 2022, 01:01:11 »
zerkne jutro na mojego icara czy carscanner przelatuje przez ABS

Offline fred26

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #49 dnia: 04 Marzec 2022, 08:40:50 »
Najlepszym sposobem jest odczepienie  z wtyczki czujnik i mamy pewność czy pokarze.Jak kupowałem auto to zakupiłem profilaktycznie kabelek i przez te parę lat cały czas myślałem że w razie czego podłączę  to mi wyświetli błędy,dodam że zakupiony kabelek świetnie łączy się z autem pokazuje wszystkie parametry tak jak te testery za 400zł.Także jak ktoś ma lub chce zakupić jakiś tester do błędów czujników to trzeba uważać lub od razu go sprawdzić w akcji.To Tak dla przyszłych posiadaczy naszych aut. 8)

Offline bsbs

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #50 dnia: 04 Marzec 2022, 15:41:08 »
Ale jaki kabelek do żelazka czy prodziża kupiłeś ??????

Offline fred26

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #51 dnia: 04 Marzec 2022, 23:38:31 »
Nie ma potrzeby ciągnąć tematu uważam temat za wyczerpany.

Offline lucas39

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #52 dnia: 21 Wrzesień 2022, 09:07:14 »
nie do wiary
wpada gosc na temat pisze ze marzy mu sie diagnozowac systemy bezpieczenstwa pozniej kilka postow nie da sie, nie uda sie,  nie mozna i kwituje ze on zamyka temat
rece opadaja


Z racji tego ze GDS jest slabo przystepny rowniez szukam rozwiazania
Na obecna chwile testuje program CASCADA
Co do testowania marki to wystepuje w niej problem rowniez z podlaczeniem poniewaz nie wiedziec czemu producent mieszal pomiedzy pinamiw zlaczu OBD II.  ptrzypuszczam ze nie potrafilub niechcialo mu sie z miksowac magistrali danych i tak rozne systemy byly na roznych pinach. Podobna praktyke ma Fiat Iveco Mercedes (to tak przykladowo)  nowsze modele leca juz w zasadzie tylko na magistrali CAN. Nie wiem jak dlugo bo i ta doczekala sie rozwoju.

Co do programu CASCADA to ludzie ktorzy go zbudowali musza miec niezly towar bo program widac ze robiony "nogami" i na haju. Zero jakiej kolwiek intuicji, ehh szkoda pisac.
Co diagnozuje?  Jak posprawdzam na wielu modelach to cos napisze. Puki co  sprawdze na wersji i30 FD

Offline karol691

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Listopad 2022, 12:15:29 »

to kurcze dziwne   :( , a jaki masz interfejs ?
ja mam taki
https://allegro.pl/oferta/elm327-icar2-vgate-obd2-interfejs-bluetooth-polski-8194134208

jaki masz rocznik auta ? ja mam koniec produkcji czyli 2017r.

u mnie pokazuje takie paramtry związane z DPF :
- DPF differential Pressure
- Distance Since Last DPF Regeneration
- DPF soot mass
- exhaust temp sensor 2 (upstream of the DPF)

Pokazywało mi to nawet w darmowej wersji car scannner , potem dokupiłem pełna wersje za 22zł chyba bo myślałem że cos więcej da sie obejrzeć ale chyba nic więcej nie ma .

Może źle skonfigurowałeś połączenie?

Ja posiadam taki sam interfejs i chce go połączyć z 1.4 crdi 2014 i w car scanner nie pokazuje mi parametrów dotyczący DPF.  Czy już ktoś rozwiązał ten problem ? Próbował ktoś połączyć się z silnikiem 1.4 mimo że w aplikacji widnieje tylko 1.6 ?


Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Listopad 2022, 14:02:12 »
Czy obecnie te interfejsy na bluetooth i telefon wyszły już ze stadium zabawek? Zawsze miałem kablowy do PC (do nieazjatyckich aut), a dwa na telefon to właściwie nadawały się tylko do odczytu (i to w ograniczonym zakresie), nic tym nie można było konkretnie zrobić/zmienić.

piejar

  • Gość
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Listopad 2022, 20:35:55 »
Odnośnie Car Scanner Pro to jest to w mojej ocenie najlepszy program z tych darmowych. Ja mam interfejs vgate icar2 który łączy się błyskawicznie i pracuje bardzo stabilnie po BT. Bardzo ważne jest aby przed nawiązaniem połączenia wybrać odpowiedni profil  tj marka, model i silnik. Dla Hyundai i Kia są tam dziesiątki profili. Co ważne, nawet jeżeli nie znajdujesz wszystkiego w swoim profilu warto popróbować z innymi! Ja miałem ogromny problem z DPF i silnikiem D4EA w Kia Proceed którego nie mogłem czytać nawet z Torque plus dokupione ekstra PIDy. Tragedia była. Po długich próbach znalazłem w miarę użyteczne informacje na profilu Kia Venga (!). Szczegóły w innych moich postach odnośnie wypalania DPF.
Co do Cascade  to jest to mega użyteczny program a prymitywny interfejs to pewne utrudnienie natomiast jest to zhakowany emulator  komunikatora, z mnóstwem modeli samochodów ładowanych jako pliki pamięci - ROM-y. Wersja 0.9.3 mogła współpracować tylko po linii K - można było wykorzystać interfejs VAG KKL, ale trzeba było ręcznie przepinać odpowiednie piny złącza OBD pod linie K aby uzyskać połączenie z odpowiednim pinem. Można też było zewrzeć kilka pinów złącza OBD w interfejsie aby uzyskać dostęp do różnych modułów, które pracują na linii K ale są na różnych pinach złącza OBD. Nowsza wersja Cascade 0.9.4 ma podobno współpracować również z protokolem CAN co jest bardzo wartościowe. Podobno pracuje poprawnie z CAN ale po interfejsie VAG K+CAN. Ja takowego nie posiadam ale jeżeli macie to spróbujcie. Ważne aby od strony USB interfejs miał układ FTD232RL bodajże. Niektóre interfejsy mają jakieś klony czy podróbki tego układu.
Pełny dostęp to oczywiście GDS ale ceny raczej tylko dla serwisów że o aktualizacjach softu nie wspomnę.

piejar

  • Gość
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #56 dnia: 23 Listopad 2022, 17:57:31 »
Szczegóły tutaj po moich testach. Już posiada interfejs K+CAN

http://hyundaiklub.pl/index.php/topic,6090.msg142392.html#msg142392