Autor Wątek: Modele Hyundai dostępne w programie dopłat „Mój elektryk”  (Przeczytany 3969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • KONA Electric dostępna w programie dopłat rządowych "Mój elektryk" już od 91 800 zł
  • W programie dopłat „Mój elektryk” dostępne są także pozostałe elektryczne modele Hyundai: IONIQ Electric oraz IONIQ 5 z sumą dopłat do 27 000 zł
12 lipca 2021 roku ruszył nabór wniosków do rządowego programu „Mój elektryk”

Celem programu jest dofinansowanie przedsięwzięć polegających na obniżeniu zużycia paliw emisyjnych w transporcie poprzez wsparcie zakupu/leasingu pojazdów zeroemisyjnych. Dotacja w programie „Mój elektryk” wynosi 18 750 zł lub 27 000 zł w przypadku osoby fizycznej posiadającej kartę dużej rodziny.

W programie dopłat „Mój elektryk” dostępne są wszystkie elektryczne modele Hyundai: KONA Electric z roku produkcji 2020, Nowa KONA Electric, IONIQ Electric oraz IONIQ 5. Ceny samochodów prezentują się następująco:

Model ___________Cena od (zł brutto) *__Wysokość dopłaty w ramach programu „Mój elektryk”
KONA Electric (2020)
91 800
Do 27 000 zł
Nowa KONA Electric
128 900
Do 27 000 zł
IONIQ Electric
153 200
Do 27 000 zł
IONIQ 5
162 900
Do 27 000 zł

* Rekomendowana cena brutto dla Klienta indywidualnego po uwzględnieniu dopłaty w wysokości 27 000 złotych


Wydajna gama napędów zeroemisyjnych

Hyundai KONA Electric to pierwszy subkompaktowy SUV z napędem elektrycznym. Za napęd tego zeroemisyjnego modelu odpowiada silnik elektryczny o mocy 136 lub 204 koni mechanicznych, który osiąga 395 Nm. Przyśpieszenie od 0 do 100 km/h dostępne już od 7,6 sekundy, a prędkość maksymalna to 167 km/h w modelu z baterią o większej pojemności. Energię do silnika w zależności od wariantu mocy dostarcza bateria litowo-polimerowa o pojemności 39,2 kWh lub 64 kWh.

Czas ładowania baterii od 0 do 80% na stacji szybkiego ładowania prądem stałym (gniazdo CCS Combo) o mocy 50 kW wynosi 57 minut. Natomiast korzystając z ładowarki pokładowej (gniazdo Type 2) o mocy 7,2 kW można skrócić czas ładowania do 6 godzin i 10 minut.


Akumulatory nowego modelu Hyundai IONIQ Electric zostały zwiększone z 28 kWh do 38,3 kWh, co pozwala na przejechanie większego dystansu pomiędzy ładowaniami. Zwiększona o 36% pojemność baterii pozwala na pokonanie 294 km. Zastosowany silnik elektryczny dostarcza moc maksymalną 136 KM oraz 295 Nm momentu obrotowego. Hyundai IONIQ Electric został wyposażony w mocniejszą pokładową ładowarkę pozwalającą teraz na ładowanie z mocą 7,2 kW przez złącze Typ 2. Ładowanie przy użyciu stacji szybkiego ładowania o mocy 100 kW pozwoli na osiągniecie stanu 80 procent w zaledwie 54 minuty.


Najnowszy model submarki IONIQ, dedykowanej pojazdom elektrycznym – IONIQ 5, ustanawia nowe standardy w dziedzinie elektromobilności. Samochód dostępny jest z szeregiem różnych napędów elektrycznych, aby dopasować się do potrzeb każdego Klienta w zakresie mobilności i wydajności. Klienci mogą wybierać spośród dwóch opcji akumulatorów, 58 kWh lub 72,6 kWh oraz dwóch układów silników elektrycznych: podstawowego z silnikiem tylko z tyłu, albo opcjonalnego z silnikami z przodu i z tyłu. Wszystkie warianty zapewniają znakomity zasięg i osiągają prędkość maksymalną 185 km/h. Najmocniejszy 305-konny wariant zapewnia iście sportowe osiągi i rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,2 sekundy.

Platforma E-GMP, na której został zbudowany IONIQ 5 może obsługiwać zarówno infrastrukturę ładowania 400 V, jak i 800 V. Platforma oferuje standardowo możliwość ładowania 800 V wraz z ładowaniem 400 V bez potrzeby stosowania dodatkowych komponentów lub adapterów. Jest to pierwsza na świecie opatentowana technologia, która wykorzystuje silnik i falownik w celu zwiększenia napięcia z 400 V do 800 V, by zapewnić stabilną zgodność ładowania.

Dzięki ładowarce 350 kW IONIQ 5 może być naładowany od 10 procent do 80 procent w zaledwie 18 minut. Wystarczy pięć minut ładowania, aby uzupełnić energię wystarczającą na przejechania 100 km.


Wysoka jakość potwierdzona gwarancją

Wszystkie elektryczne modele Hyundai produkowane są z zapewnieniem najwyższych standardów jakości. Jakość tę potwierdza 5 lat gwarancji bez limitu kilometrów. Dzięki temu Klienci mogą cieszyć się użytkowaniem samochodu bez przejmowania się problemami z samochodem. Spokój, jaki zapewnia jedna z najlepszych gwarancji w branży – oferowana w standardzie, gwarantuje komfortowe i spokojne podróżowanie. Ponadto polimerowe akumulatory litowo-jonowe wysokiego napięcia w elektrycznych modelach Hyundai objęte są gwarancją na 8 lat lub 160 000 km, zależnie od tego, co nastąpi wcześniej.

Więcej informacji o rządowym programie „Mój elektryk” dostępnych jest na: https://www.gov.pl/web/elektromobilnosc/o-programie


5-letnia Gwarancja Bez Limitu Kilometrów Hyundai dotyczy jedynie tych samochodów Hyundai, które były sprzedane Klientowi końcowemu przez Autoryzowanego Dealera Hyundai na warunkach opisanych w książce gwarancyjnej. W przypadku, gdy zakup samochodu nastąpił w celu prowadzenia jednej z następujących działalności gospodarczych: taksówka, wypożyczalnia, płatny przewóz osób, gwarancja mechaniczna wynosi 3 lata (36 miesięcy) z limitem 100 000 kilometrów w zależności, co wystąpi wcześniej, podobne ograniczenia dotyczą innych elementów gwarancji. Niniejsza informacja nie stanowi oświadczenia gwarancyjnego. Szczegóły dot. programu gwarancyjnego, w tym wyłączeń gwarancji, warunków dla użytku komercyjnego dostępne są u Autoryzowanych Dealerów Hyundai.

Prezentowane ceny uwzględniają wartość dopłaty w wysokości maksymalnej. Rzeczywista wysokość dopłaty uzależniona jest od realizacji kryteriów dotyczących uczestników programu „Mój elektryk” oraz rozstrzygnięcia Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Uzyskanie dopłat wymaga złożenia przez klienta wniosku w tym przedmiocie i jego akceptacji przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nabór wniosków trwa od 12.07.2021 r. do 30.09.2025 r. i może zostać zakończony wcześniej, w przypadku wyczerpania zasobów przeznaczonych na wsparcie zakupu pojazdów elektrycznych. Nabór dostępny jest dla osób fizycznych, a pojazdy nabyte w ramach przedsięwzięcia nie mogą być wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej, ani być wprowadzone do ewidencji środków trwałych wykorzystywanych w tym celu. Więcej szczegółów dostępnych pod adresem: www.gov.pl/web/elektromobilnosc/aktualne-ogloszenia-o-naborach. Wnioski o dofinansowania można składać pod adresem: gwd.nfosigw.gov.pl. Hyundai Motor Poland sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości skorzystania przez klienta z uczestnictwa w programie lub nieuzyskanie przez niego wnioskowanej dopłaty.


Źródło: www.hyundai.pl