Autor Wątek: Kona z USA  (Przeczytany 3004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mmw

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Kona z USA
« dnia: 04 Lipiec 2021, 10:50:16 »
Witam.

Sprowadziłem ojcu Konę z USA.

Samochód w wersja 2.0 automat z dotykowym ekranem bez nawigacji.

I teraz o co mi chodzi:

1) jak wygląda kwestia światła/świateł przeciwmgielnych tylnych? Czy można to zrobić poprzez wymianę oryginalnej manetki (lub usunięcia jakiejś blokady) czy trzeba robić jakieś rzeźby z dodatkowym przyciskiem?
2) czy do tej jednostki głównej da się wgrać polskie menu, bo niestety mój tata jest jednojęzyczny :)
3) samochód jest w wersji SEL czyli ma radarki w tylnym zderzaku i ma kamerę do obserwacji linii i utrzymywania toru jazdy, ale ma też radar w przednim zderzaku. Orientuje się ktoś może dlaczego ta wersja ma radar skoro nie ma aktywnego tempomatu? Czy da się w tym aucie uruchomić pełną wersję asystentów jazdy tak jak jest to w wersji Ultimate? Ktoś na innym forum podpowiedział mi, że ten radar służy do zapobiegania kolizji przy małych prędkościach i pewnie ma rację, chociaż w wyposażeniu tego systemu nie widzę, no ale może to jest standard w samochodach z rynku USA.

Dzięki z góry za pomoc.

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: Kona z USA
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipiec 2022, 19:19:48 »
Poradziłeś sobie?

Offline emiliano

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Kona z USA
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Marzec 2023, 22:17:10 »
Witam. Podpinam się pod post kolegi wyżej. Też mam konę z USA i zastanawiają mnie 2 rzeczy. Jak to jest z światłem przeciwmgłowym ? czy jak dorzucę manetkę z EU - taka sama kostka, taka sama wiązka ? Próbowałem, podłączyc ale nie włącza mi. Dodam, że podpinałem też zderzak z wiązka z europejczyka i światło cofania zapala mi się już tylko prawe, a przeciwmgłowego nie mogę włączyć. Poza tym nurtuje mnie jeszcze jeden temat. Czy da się dorzucić oryginalne czujniki parkowania jeżeli dokupię oryginalny włącznik parktronica ?

Offline craft

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Odp: Kona z USA
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Marzec 2023, 10:43:57 »
Tak samo jak czujniki, przeciwmgłowe zapewne też wymaga zaprogramowania w BCM ze względu na ikonki informujące na liczniku. Można pewnie podłączyć włącznik na manetce "na krótko" przez przekaźniki, ale nie będzie nigdzie informacji, że to światło jest włączone.

Offline emiliano

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Kona z USA
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Marzec 2023, 15:34:47 »
No właśnie z tego co patrzyłem na schematach to przez licznik właśnie idzie. I teroretycznie mam wszystko ale nie wyświetla mi nic na liczniku.

Offline emiliano

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Kona z USA
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Kwiecień 2023, 14:56:40 »
Bawiłem się testerem, ale nic nie urządziłem. W zegarach nie ma wogle diody do tylnego światła przeciwmgłowe.

Offline siwan

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
Odp: Kona z USA
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Kwiecień 2023, 21:22:45 »
Udało się to jakoś rozwiązać z tym przeciwmgłowymi? A jak wygląda sprawa z kierunkami i mijania w konie? Zastanawiam się nad sprowadzeniem z USA i wolał bym wiedzieć co mnie czeka.

Offline emiliano

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: Kona z USA
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Maj 2023, 09:31:38 »
Nie ma w liczniku diody do przeciwngielnego. więc pewnie zegar i BCM nie obsługuję. Odpuściłem temat. Dostawiłem mały ładny przycisk i jest ok.

Offline craft

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Odp: Kona z USA
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Marzec 2024, 11:45:50 »
Pytanie do wszystkich, którzy mają Kone z USA i mają fabrycznie na wyposażeniu światła automatyczne oraz czujnik deszczu - czy u Was zachodzi przełączanie świateł z dziennych na mijania w trakcie rozpoczęcia pracy wycieraczek, czy jednak musicie je ręcznie przestawić na manetce?

Offline matatarb

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: Kona z USA
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Marzec 2024, 09:16:56 »
Witam,  mam pytanie w nieco innej kwestii ale również dotyczące Kony sprowadzanego z USA. W chwili obecnej stoję przed zakupem kompletnego zderzaka i ten w najlepszym stanie pochodzi z Kony hybrid 2019 r.
Pytanie czy zderzak z Kony hybrid i zwykłej kony jest taki sam czy są jakieś minimalne różnice o ktorych nie wiem? Na pierwszy rzut oka zderzaki wyglądają identycznie.

Z góry dziękuję za pomoc ;)