Autor Wątek: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD  (Przeczytany 6007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline i30COMFORT

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2021, 07:40:26 przez i30COMFORT »

Offline i30COMFORT

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Listopad 2021, 07:40:18 »
Specyfik wlany  8) czekamy na efekty, silnik ma ładny dźwięk z dodatkiem tego płynu

Offline christo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 41
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Listopad 2021, 10:08:01 »
Też zamówiłem :) , ma dzis byću mnie . Właśnie kończe zbiornik z wlanym LM do czyszczenia wtrysków i nastepny będzie ten do turbo.

Offline i30COMFORT

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Listopad 2021, 13:49:26 »
Podobno są takie płyny że się wlewa do paliwa i czyści wnętrze auta...   ;D

Jak dostaniesz to poszukaj w kartoniku końcówki do puszki, jest oddzielnie

Offline christo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 41
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Listopad 2021, 20:19:16 »
Podobno są takie płyny że się wlewa do paliwa i czyści wnętrze auta...   

 ;D ;D ;D ło panie to biere całą zgrzewkę  ;D

Jak dostaniesz to poszukaj w kartoniku końcówki do puszki, jest oddzielnie

dzięki za wskazówke :)

Offline carsik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Listopad 2021, 14:00:17 »
jak widzę trochę temat zboczył od tytułu :). Ja na każdy zbiornik paliwa wlewam 200ml oleju przeznaczonego do 2T. Niech wtryski i pompa maja lepsze smarowanie.

Offline i30COMFORT

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Listopad 2021, 10:46:20 »

A jaki mixol lejesz? Bez znaczenia?

Ja chyba będę do każdego zbiornika walił tą puszkę płynu Renault,fajnie sie jeździ na tym :P

Offline carsik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Listopad 2021, 06:37:45 »
różne wlewałem i nie zauważyłem różnic pomiedzy nimi, ale praca układu jest wtryskowego i samego silnika jest na tym nieco cichsza.

Offline i30COMFORT

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Listopad 2021, 08:04:57 »
Wypróbuje :)


Wracając do tematu interfejsu. Używam takiego pindolka na bluetooth icar2 vgate za 50zł.

I30 II, Ford Ka, Tucson TL - sprawdzone łączy się. Korekt niestety nie da się sprawdzić ale błedy,kasowanie,odczyty innych parametrów jak np. ciśnienie na listwie, MAF, napięcie, egr działa :)

Warto mieć w aucie

Offline carsik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Listopad 2021, 18:54:20 »
Widzisz a ja mam coś takiego jak PDL5000 (no nie jest to diwajs dla użytkowników), ale on tez nie pokazuje korekt, generalnie dość ubogie są informacje z softwaru samochodu. Powiem więcej, samodiagnoza jest tutaj pod zdechłym azorkiem bo nawet stosunkowo ewidentne zjawiska nie powodują zapalenia się lampki MIL czy Check czy jak tam kto woli.

Offline i30COMFORT

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Grudzień 2021, 07:59:51 »
To co masz to już fest sprzęt...a orientujesz się czym się posługują w ASO?

U taty w tucsonie regulator ciśnienia wali takie igły na wykresie a zero błedu...zgadzam się z Tobą

Offline carsik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Grudzień 2021, 22:36:06 »
z tego co wiem nazywa się to GDS i funkcjonuje zarówno w KIA i Hyundai. Ale problemem nie jest to czym się posługują tylko na co pozwala środowisko auta. Ja pracuje dla Renault ale tutaj mimo ze oczywiście pracuje na oryginalnym CLIP to i tak np. korekt nie ma. Producent nie pomyślał, że może to być użyteczne diagnostycznie. Chociaż wewnętrzna diagnostyka auta jest całkiem sprawna i to trochę ratuje sytuację. Widzisz raczej wszystko co chce diagnostycznie udostępnić producent auta, czasem te ogólne interfejsy mają tylko problem z interpretacją sygnału i wychodzą jakieś kosmiczne bzdury np, temperatura silnika 300 stopni. Uroda tych oryginalnych interfejsów zamyka się raczej w ich możliwościach testowych komponentów i wgrywaniu softwaru czy kalibracjach itp. Ale dostępne dane są te same.
« Ostatnia zmiana: 01 Grudzień 2021, 22:42:36 przez carsik »

Offline i30COMFORT

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Grudzień 2021, 12:46:55 »
Miałem lagune 3 2.0 dci (notabene najlepszy samochód jaki miałem) i kiedyś kolega podłączał mi chinola Clipa i tam korekty o dziwo było.

Szkoda że nie ma standaryzacji w sterownikach i trzeba jechać do mechanika od Forda, do mechanika od Renault itd.
 Może jak ktoś ze wszystkich leci do mechanika to mu to nie robi, ja się staram zawsze auto sam naprawiać.


Póki co mam wrażenie że z dołu lepiej idzie. I to dużo lepiej. Ale poczekam aż zatankuje paliwo bez dodatku żeby zobaczyć czy to nie przez paliwo na sterydach :D

Offline carsik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 125
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Grudzień 2021, 17:37:31 »
jeśli nie chodziła Ci prawidłowo geometria w turbinie to może tak być. Co do laguny 3 sie nie wypowiem bo nie pamiętam a tutaj jakoś za bardzo ich nie ma albo 1.5dci, a ten na pewno nie pokazuje korekt bo nawet w nowych modelach nie widać.

Offline christo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 41
Odp: Interfejs diagnostyczny 1.6 crdi i30 GD
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Grudzień 2021, 10:55:22 »
Wracając do interfejsów : nie wiecie może czy jest jakaś apka która pokaże korekty na wtryskach ? mam icar2 i do tego car scanner i mam tam ładnie ogarniete parametry do DPFa a brakuje mi własnie tych korekcji :(