Autor Wątek: Końcówki drążków kierowniczych - co wybrać  (Przeczytany 899 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zefirek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Końcówki drążków kierowniczych - co wybrać
« dnia: 16 Kwiecień 2021, 15:13:30 »
Panowie, doradźcie w wyborze końcówek drążków do hultaja. Poprzednie nie wytrzymały nawet roku (blue print).
Z tego co zauważyłem to 555 chyba nie produkuje do i30. Może koreańskie CTR wytrzymają dłużej? Co to za marka KOREA (OEM)? Ktoś się spotkał z tym produktem? Cena na tle innych zamienników wysoka, tylko czy ta cena przekłada się na jakość?


Offline Jarek Cieszyn

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 79
Odp: Końcówki drążków kierowniczych - co wybrać
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwiecień 2021, 21:29:55 »
Polecam Lemforder

Offline zefirek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Końcówki drążków kierowniczych - co wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Kwiecień 2021, 10:17:12 »
Blueprinta nigdy więcej nie założę, tandetna jakość. Ciężko wypowiadać się o tej firmie jako "producencie" bo jest to typowy pakowacz, tak samo jak Febi czy Swag. Ogólnie już nie wiadomo co zakładać - ciężko znaleźć dobry zamiennik. Orientuje się ktoś, ile trzeba zapłacić w ASO za oryginał?

Offline bar11

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Końcówki drążków kierowniczych - co wybrać
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Kwiecień 2021, 17:54:48 »
Ja ostatnio miałem zakładane Delphi cena ok 88 zl. Na temat  tych końcówek narazie się nie wypowiem, ale w innym aucie jak miałem Deplhi to wytrzymywały ok 2 lata(jazda w mieście, dużo dziur i progów zwalniających).

Offline grzesiekkk

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Końcówki drążków kierowniczych - co wybrać
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Maj 2021, 14:26:34 »
Witam,
nawiązując do założonego wątku mam sprawę taką:

1. Kupiłem samochód z wymienionymi 3 drążkami (tak, trzema.....),
2. Od razu po zakupie wymieniłem czwarty, który był mocno już luźny,
3. Zrobił mi to warsztat, który nie posiadał sprzętu do geometri/zbieżności - taka robota po znajomości w mniejszym warsztacie,
4. Po robocie pojechałem do wulkanizacji w celu ustawienia zbieżności,
5. O ile ustawili mi tył, tak z przodem był wielki problem (mechanik twierdził, że ten co wymieniał drążek nie wykonał skontrowania względem drugiego drążka przedniego lewego - a wymieniany był przód prawy)
6. Wg niego błąd popełnił pierwszy mechanik, który powinien skontrować to, aby później on mógł bez problemu ustawić zbieżność,

Wg Was kto ma rację?

pozdrawiam,

Offline TomekZet

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Odp: Końcówki drążków kierowniczych - co wybrać
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Maj 2021, 12:24:36 »
Nie ma to znaczenia, który mechanik czego nie skontrował. Zakres regulacji na drążku powinien pozwolić ustawić zbieżność jak należy.
Zastanawia mnie tylko skąd wziąłeś cztery drążki. Może chodzi o drążki i końcówki drążków. Wtedy będzie to w ilości 4 sztuk części wymienionych.

Offline grzesiekkk

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Końcówki drążków kierowniczych - co wybrać
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Maj 2021, 13:14:10 »
Tak tak, przepraszam, oczywiście chodzi w calym poscie o końcówki drążka. Taka dziwna sprawa była, aso wymienilo najpierw dwa tyle, potem jedno lewe (tylko!!) z przodu, a prawe zostawili. Tak wynika z faktur. Takze podjalem się wymiany tej ostatniej, czwartej niewymienionej, szczególnie, ze byly juz luzy

Offline bar11

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Końcówki drążków kierowniczych - co wybrać
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Maj 2021, 13:29:46 »
Po standardowej wymianie samych końcówek drążka. Bez problemu powinni ci geometrię ustawić. Problem może być tak jak u mnie kiedy śruby z tyłu od zbieżności się zapiekły i trzeba było je ciąć.

Offline grzesiekkk

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: Końcówki drążków kierowniczych - co wybrać
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Maj 2021, 13:46:42 »
Jak to powiedzieli w wulkanizacji - "gdyby bylo skontrowane (wiec chyba wg nich poprawnie wymienione) to bym raz dwa ustawil". A tak to szarpal i ustawial, a kola ani drgnely, nie chce strzelac na jakim ostatecznie stopniu skonczyl, ale no byl skraj. O problemie ze srubami czy cos nie wspominali. Jutro moge wyslac zdjecie z przeprowadzonej geometrii, moze wiecej wyjasni, tak to teraz moze nie do konca potrafie zobrazowac
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2021, 13:48:13 przez grzesiekkk »