Autor Wątek: Hyundai Poland Racing rozpoczyna sezon 2021 w RSMP  (Przeczytany 4067 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 866
Hyundai Poland Racing rozpoczyna sezon 2021 w RSMP
« dnia: 04 Czerwiec 2021, 12:28:55 »
  • Rajdowy Mistrz Polski sezonu 2020, zespół Hyundai Poland Racing wyrusza do walki o obronę tytułu w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
  • Zespół będzie reprezentowany przez utalentowany i doświadczony na rajdowych trasach duet w składzie Jarosław Szeja i Marcin Szeja
  • Team wystawi na rajdowe odcinki specjalne Hyundaia i20 R5, obsługiwanego przez doświadczoną w rajdach samochodowych ekipę Kowax 2Brally, aby na zakończenie sezonu przesiąść się do samochodu rajdowego nowej generacji - Hyundaia i20 N Rally2
  • Hyundai Poland Racing wystąpi we wszystkich eliminacjach Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
  • Pierwszy rajd zaplanowano w dniach 4-6 czerwca 2021 roku
Bracia Jarosław i Marcin Szeja przystępują do tegorocznej rywalizacji w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w barwach zespołu Hyundai Poland Racing.

Utalentowana i doświadczona na rajdowych trasach załoga, weźmie udział w siedmiu zaplanowanych na sezon 2021 rundach rozgrywanych na terenie Polski, Litwy i Słowacji, zasiadając w Hyundaiu i20 R5, obsługiwanym przez utytułowaną firmę Kowax 2Brally. Załoga wraz z całym zespołem Hyundai Poland Racing zadebiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, rozpoczynając rywalizację od Rajdu Žemaitija rozgrywanego na Litwie w dniach 4-6 czerwca.

Jarosław i Marcin Szejowie to aktualni mistrzowie Polski w klasie Open 4WD. Razem z urzędującym Rajdowym Mistrzem Polski sezonu 2020, zespołem Hyundai Poland Racing rozpoczną walkę o najwyższe laury, broniąc mistrzowskiego tytułu w sezonie 2021. Szejowie przejadą cały sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Hyundaiem i20 R5, zaliczając m.in. Rajd Polski kwalifikowany do rundy rajdowych mistrzostw Europy, czy domowy Rajd Śląska.

Cytat: Jarosław Szeja
Po zdobyciu mistrzostwa Polski w klasie Open 4WD od razu szukaliśmy opcji rozwoju. Mieliśmy wielką nadzieję, że uda się przesiąść do samochodu klasy R5 i powalczyć w sezonie 2021 o możliwie najwyższe cele. Jazda Hyundaiem i20 R5 i wspólny program występów w pełnym sezonie mistrzostw Polski z zespołem Hyundai Poland Racing to dla nas spełnienie marzeń. Z niecierpliwością wyczekuję pierwszego rajdu w tym sezonie, chociaż mam świadomość tego, że potrzeba czasu na naukę nowego auta. Jedno jest pewne – damy z siebie wszystko, aby dumnie reprezentować nasze nowe barwy.


Obsługą samochodu Braci Szeja zajmie się zespół Kowax 2Brally prowadzony przez Bartłomieja Borutę. W sezonie 2021 załoga przejedzie pierwsze cztery rundy w cenionej przez środowisko rajdowe maszynie - Hyundaiu i20 R5. Zwieńczenie sezonu 2021 będzie możliwością do debiutu Hyundaia i20 N Rally2, w którym załoga po raz pierwszy przejedzie po polskich odcinkach specjalnych. Kowax 2Brally posiada ogromne doświadczenie w przygotowywaniu samochodów rajdowych marki Hyundai. Do tej pory z usług Kowax 2Brally skorzystali tacy kierowcy i piloci rajdowi jak: Szymon Gospodarczyk, Aron Domżała, Robert Hundla czy Jakub Gerber. W sezonie 2020 Jari Huttunen i Mikko Lukka razem z zespołem Hyundai Poland Racing wywalczyli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, zdobywając tytuł Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga osiągnęła świetny rezultat za kierownicą Hyundaia i20 R5, przygotowanego przez zespół Kowax 2Brally.
Cytat: Bartłomiej Boruta
Spóźniony z wiadomych względów sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2021 startuje! Cieszy mnie to tym bardziej, że zgodnie z założeniami kontynuujemy projekt Hyundai Poland Racing. Ubiegłoroczne wyniki i sukcesy osiągnięte przez Jarriego Huttunena stawiają zespołowi bardzo wysoką poprzeczkę. Wybór kierowcy na bieżący sezon nie był łatwy. Wraz z Hyundai Motorsport oraz Hyundai Motor Poland zależało nam na stabilnym i doświadczonym kierowcy dysponującym nie tylko umiejętnościami, ale i ciekawym zakresem aktywności. Zdecydowaliśmy się na rodzinny duet braci Jarosława i Marcina Szejów oraz Szeja Rally Team. To właśnie oni w sezonie 2021 będą zawodnikami Hyundai Poland Racing, którego obsługą zajmie się nasz zespół - Kowax 2Brally. Jestem bardzo dobrej myśli, cały zespół pozostaje silnie zmotywowany, możemy liczyć na wielkie wsparcie ze strony naszych sponsorów. Kibicujcie - zapraszam na odcinki specjalne.

Cytat: James Broomhead
Jestem przekonany, że zespół Hyundai Poland Racing osiągnie kolejny sukces w sezonie 2021. Miniony rok pokazał siłę partnerstwa Hyundai Motor Poland oraz zespołu 2BRally, dlatego bardzo cieszę się z kontynuacji tej współpracy także w sezonie 2021. Zespół rozpocznie mistrzostwa w Hyundaiu i20 R5 z załogą składającą się z doświadczonego duetu - Jarosława i Marcin Szeja. W ubiegłym sezonie samochód celująco zdał egzamin na polskich odcinkach specjalnych. Dzięki stałemu wsparciu Hyundai Motorsport Customer Racing możemy wzmocnić doskonałą reputację zespołu w krajowych zawodach.


Kalendarz startów zespołu Hyundai Poland Racing

1. 04.06-06.06 – Rajd Žemaitija (Kielmy, Litwa)
2. 18.06-20.06 – Rajd Polski (Mikołajki)
3. 16.07-18.07 – Rajd Nadwiślański (Puławy)
4. 05.08-07.08 – Rajd Rzeszowski (Rzeszów)
5. 09.09-10.09 – Rajd Śląska (Chorzów)
6. 01.10-03.10 – Rajd Świdnicki (Świdnica)
7. 15.10-17.10 – Rajd Koszyc (Słowacja)

Starty zespołu Hyundai Poland Racing wspiera Hyundai Motor Poland, Hyundai Motorsport Customer Racing oraz Kowax 2Brally.




Źródło: www.hyundai.pl