Autor Wątek: Ile oleju przy wymianie?  (Przeczytany 2386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

esculap80

  • Gość
Ile oleju przy wymianie?
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Grudzień 2008, 09:24:59 »
jesteście genialni,moim zdaniem od czasu do czasu trzeba wyjąć bagnet i sprawdzić stan oleju. a kontrolka sie zaświeca bo przy hamowaniu olej sie przemieszcza i pompa oleju nie ma co tłoczyć. kochani użytkownicy ostatnich postów rada: kupcie sobie ze dwa litry oleju i uzupełnijcie na pewno problem zniknie, nie wystarczy tylko lać benzynę do baku
pozdrawiam

azahiel

  • Gość
Ile oleju przy wymianie?
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Marzec 2009, 20:51:55 »
Cytat: "Witek"
Cytuj
Druga sprawa - miernik oleju ma na dole oznaczenie L i F - czy to jest równe mix i max?


L - low - niski
F - full - pełny




witam a jaki olej wlać jak się do końca nie wie na jaki tak do końca poprzedni właściciel lał-mam niby niemiecki info na kartce ale nie wiem czy w to wierzyć ,tak jak i do tego że moje autko ma od 1999 r(lantra 2.0 combi).przejechane 83.000tys kilometrów niby właścicielem był według papierów starszy pan w podeszłym wieku ,co wlać i czy robić rozrząd w takich warunkach i z takim przebiegiem niby jest prawdziwy!!! <pomocy> tak mnie zapewniano paski wyglądają na nowe tak twierdzi nawet mechanik że były''niby wymieniane tak mu się wydaje'' <pomocy> czekam na info pozdrawiam

lucasmaster

  • Gość
Ile oleju przy wymianie?
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Marzec 2009, 18:36:21 »
Azahiel wlej półsyntetyk czyli 10W40 Shell, Castrol czy też Mobil to bez różnicy , wsio to samo... prawie ;) Pasek dla świętego spokoju bym wymienił... Ja zawsze jak zmieniam auto to płyny i paski do kosza... Jak to mówią szczerzonego... :)

Pzdr

pawelt

  • Gość
Ile oleju przy wymianie?
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Marzec 2009, 10:51:19 »
Mam pytanie odnośnie tematu.
Ile należy wlewać oleju. Tzn czy ma być po środku, między L a F, czy lepiej mniej, może trochę poniżej F? A co się stanie jak naleje się więcej, ponad F? Czy to wypływa na osiągi silnika itp?

jarconbubu

  • Gość
Ile oleju przy wymianie?
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Marzec 2009, 20:00:39 »
witam,powinno sie trzymac poziom oleju do literki F nie wiecej .Wiecej oleju moze skutkowac przepuszczaniem uszczelniaczy zaworowych

azahiel

  • Gość
Ile oleju przy wymianie?
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Marzec 2009, 11:31:46 »
Cytat: "lucasmaster"
Azahiel wlej półsyntetyk czyli 10W40 Shell, Castrol czy też Mobil to bez różnicy , wsio to samo... prawie ;) Pasek dla świętego spokoju bym wymienił... Ja zawsze jak zmieniam auto to płyny i paski do kosza... Jak to mówią szczerzonego... :)

Pzdr
ok dzięki tak zrobię pozdrawiam ,jeszcze może ktoś mi podać ceny wymiany paska???