Autor Wątek: Hyundai ix35 rozrusznik  (Przeczytany 654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hubert85

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Hyundai ix35 rozrusznik
« dnia: 23 Maj 2021, 20:24:17 »
Witam wszystkich.
Problem wygląda tak:
Najpierw przeskakiwały mi samoczynnie stacje w radiu. Potem zaczęły się problemy z odpalaniem samochodu. Przekręcam kluczyk i było charakterystyczne cyk i nie kręci tak z 10 razy i odpalił. Miałem tak za każdym razem zapalał kiedy mu się zachciało a tak to tylko cyk i nic więcej. Pomyślałem że może akumulator w końcu mam go od nowości czyli 7 lat więc wymieniłem na nowy. Problem jednak pozostał lecz odpalał szybciej tzn za drugim czasem 5 razem. Sprawdziłem masy miernikiem i wszędzie było przejście lecz coś mnie ruszyło i odkręciłem główny przewód masowy od budy i wyczyściłem śruby z rdzy i przetarłem tą blaszkę papierem ściernym. Teraz pali za każdym razem od pierwszego razu. Nie wiem tylko czy jest to tylko tymczasowe rozwiązanie i zaraz nie zacznie się znowu dlatego proszę  o porady czy mieliście już takie przypadki i jak wam udało się je rozwiązać.
Pozdrawiam

Offline Blue ix35

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 47
Odp: Hyundai ix35 rozrusznik
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Maj 2021, 22:07:06 »
Problem z wlasciwym stykiem masy jest znany z wielu samochodow, a im wiecej elektroniki tym wiecej problemow. Przeczyszczenie i poprawienie styku masy z kabina czy silnikiem to polowa sukcesu o ile nie caly, czasem trzeba wymienic przewody bo sniedzieja w srodku i prad ma za slaby przeplyw. Zakladam ze problem juz sie nie pojawi a jak sie pojawi to napisz. Pozdro.

Offline maniek87

  • phpBB HKP
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Hyundai ix35 rozrusznik
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Maj 2021, 23:42:54 »
jeśli wiesz jak obsługiwać multimetr, to dla świętego spokoju możesz sprawdzić spadki napięcia na przewodzie. Czasem tak jak pisze kolega Blue ix35 potrafią śniedzieć/korodować przewody, wtedy dla świętego spokoju lepiej taki przewód wymienić.

Offline beam_beer

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 130
Odp: Hyundai ix35 rozrusznik
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Maj 2021, 19:46:37 »
Spadki napięć ofc tylko pod obciążeniem.