Autor Wątek: Podwyższony poziom oleju  (Przeczytany 3860 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kojoto3

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Podwyższony poziom oleju
« dnia: 16 Maj 2021, 17:49:33 »
Może ktoś miał podobny problem i wie  jak go usunąć.
Dot. Hyundai ix35 silnik 1,7 crdi, przebieg ok 100 tys. użytkuję już kilka lat. Użytkowany typowo w mieście , ale raz w tygodniu (zawsze) trasa ok 100 km, regularne wymiany co 10 tys. km. Wcześnie od wymiany do wymiany nic nie przybywało.
Problem jest taki, że od jakiegoś czasu zwiększa się poziom oleju. auto nie stracilo mocy, nie dymi, nic nie czuć (zapachu), płynu chłodniczego nie ubywa, nie widać w nim oleju. Byłem na podpięciu pod komputer w serwisie specjalizującym się czyszczeniem DPF, nie stwierdzili żadnej usterki, filtr czysty. Wymieniłem wszystkie filtry + olej, zalałem na minimum (według bagnetu) i po 2 tygodniach przejechane ok 500 km stan na bagnecie na połowie. Zauważyłem jeszcze że jeden wtrysk mi się trochę poci. Mam zamiar oddać na wymianę uszczelnienia wtrysków i uszczelki pokrywy, chociaż z pod pokrywy nie leci, ale chyba tam w komplecie są oringi pod wtryski i śruby od wtrysków.
Od kliku dni szukam w necie, większość wskazuje na DPF, ale jak nie zapchany....
Nie chciałbym wydawać kasy na darmo, na czyszczenie DPf (trochę to kosztuje)
A może to przez ten wtrysk co się poci? Też piszą o podobnym problemie.

Offline beam_beer

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 130
Odp: Podwyższony poziom oleju
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj 2021, 16:18:47 »

Offline kojoto3

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Podwyższony poziom oleju
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Maj 2021, 18:03:43 »
Dzięki za podpowiedź, będę w tym tygodniu u mechanika poproszę aby to sprawdził..

Offline beam_beer

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 130
Odp: Podwyższony poziom oleju
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Maj 2021, 17:06:24 »
Sam możesz cokolwiek zdiagnozować.
Sprawdzasz co kilka dni poziom oleju.
Jeśli przybywa systematycznie po troszku, to pompa, lub wtryski, jeśli przybywa co jakiś czas skokowo większa ilość, to DPF.
Nie jest to jakiś super test, ale cokolwiek wiesz więcej.

Offline kojoto3

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Podwyższony poziom oleju
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Maj 2021, 08:36:49 »
sprawa wygląda tak: od tygodnia kontroluje codziennie rano stan oleju  :) i nic nie przybywa.
W trakcie tego tygodnia miałem jedno wypalanie DPF (teraz już człowiek mądry i wiem kiedy, chociaż powiem szczerze ciężko na mieście hamować silnikiem przed gaszeniem samochodu), po wypaleniu rano też stan oleju był OK. Czyli wynika że miałem niefart i zgasiłem silnik w trakcie wypalania DPF i zrzucił nadmiar paliwa do oleju.  Słabo że producent nie przewidział kontrolki od wypalania DPF. Szukałem w necie w grupie VW lub silnik PSA można założyć diodę , ponieważ w trakcie wypalania DPF załącza się ogrzewanie szyby + ogrzewanie lusterek, ale czy ktoś to przetestował czy w Hyundai-u to zadziała? A może jest jakaś apka na telefon co pokaże stan DPF?

Offline beam_beer

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 130
Odp: Podwyższony poziom oleju
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Maj 2021, 19:41:28 »
Pomysł nie jest głupi. Coś musi otwierać dopływ paliwa, i na pewno jest to elektrycznie sterowane. Zapewne 12V. Wystarczy do tego podpiąć się z jakimś LED-em i jest.

Offline kojoto3

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Podwyższony poziom oleju
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Czerwiec 2021, 07:28:16 »
W Hyundai-u niestety podczas wypalania DPF nie włącza się ogrzewanie lusterek i tylnej szyby. Zapewne coś sygnalizuje ten cykl, ale to już nie będzie chyba takie łatwe do podłączenia.

Offline beam_beer

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 130
Odp: Podwyższony poziom oleju
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Czerwiec 2021, 11:31:19 »
Niestety masz rację. Próbowałem coś wykombinować, ale jestem zdecydowanie za cienki na taką modyfikację.

Offline Blue ix35

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 47
Odp: Podwyższony poziom oleju
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Czerwiec 2021, 22:31:29 »
Dodam cos od siebie w kwestii DPF, jak juz widzisz ze sie wypala a dojechales do celu zostaw auto na 5-7 minut na wolnych obrotach, proces sie zakonczy i mozesz zgasic silnik. Przetestowane na podstawie danych z FOXWELA i temp wypalania, wypalanie 600-670 po okolo 5 min spada do 250, bez potrzeby wkrecania na obroty. W przypadku gdy jedziesz proces trwa okolo 20 minut. Pewnie nie jest to zdrowe dla DPF bo nie wypala wszystkiego, ale tez nie czestuje ropa oleju.

Offline kojoto3

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Podwyższony poziom oleju
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Czerwiec 2021, 08:13:33 »
Też już to zauważyłem, że pozostawienie samochodu na wolnych obrotach, po paru minutach wyłącza wypalanie.
Nie wiem czy to coś da, ale przymierzam się do oddania aby wyczyścili DPF przez płukanie maszyną.

Offline bsbs

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
Odp: Podwyższony poziom oleju
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Czerwiec 2021, 18:25:45 »
Witam ja już sprawdziłem nie włącza sie ani podgrzewanie lusterek ani tylnia szyba .Narazie kupiłem  elm i aplikacje Piston w pozycji Temperatura katalizatora (bank 1 sensor 2) pokazuje temperature podczas wypalania .No nic szukam dalej  gdzie można bybyło podłączć diodę z info o wypalaniu

Offline kojoto3

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Podwyższony poziom oleju
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Czerwiec 2021, 08:19:33 »
Ja narazie też jeżdzę na ELM i apce Torque temperatura bank 2 C1, ale to tak czy inaczej jest uciążliwe. Dioda była by super rozwiązaniem. A czy udało się komuś rozkminić, jak wymusić wypalanie? tzn. że np. jadę z jakąś prędkością z jakimiś obrotami na konkretnym biegu itd. na jakimś odcinku i wtedy załącza się wypalanie. Bo mi się jeszcze nie udało dojść jak wymusić i czy w ogóle jest taka możliwość.  Czasami przejadę w trasie 100 km dając mu trochę "po garach" dojeżdzam do domu a on wtedy dopiero zaczyna wypalanie :( 

Offline bsbs

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
Odp: Podwyższony poziom oleju
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Czerwiec 2021, 09:12:21 »
W sposób który opisujesz nie uda sie wymusić wypalania .Myśle nad wykorzystaniem już zamontowanego czujnika temperatury filtra dobry dostęp do kostki czujnika.Lub coś takiego https://allegro.pl/oferta/forefront-egt-cyfrowy-temperatura-spalin-led-lcd-10200018763?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla_&ev_adgr=Wyposażenie+i+akcesoria+samochodowe+-+Tuning+wizualny&gclid=EAIaIQobChMI0o_D2daq8QIVH0CRBR24aAnQEAQYDyABEgJUp_D_BwE c  tylko trzeba wyciągnąć dpf i wspawać czujnik no i wiadomo china jak długo pochodzi????

Offline kojoto3

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Podwyższony poziom oleju
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Czerwiec 2021, 11:35:29 »
Fajne  :)
Szkoda że nie ma czegoś podobnego co by pobierało dane od razu przez OBD, a nie przez apkę, tylko od razu jakiś wyświetlacz co podaje samą temperaturę DPF.
Szukałem sporo w necie i na razie marne wyniki. chodzi o apkę co by podawała jaki jest procent "zapchania" DPF, wtedy by można było jakoś "wycyrklować" wypalanie. Wysłałem też zapytanie do producenta SDPROG (bo mam taki kupiony program. Widziałem z ich strony zainteresowaniem czymś taki, ale czy będą w tym kierunku coś działać :)
Do Opla. forda i silniki PSA to coś mozna znaleźć, a do naszych nie.

Offline bsbs

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
Odp: Podwyższony poziom oleju
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Czerwiec 2021, 11:53:38 »
Ja mam program  z https://maxiecu.com/pl/ ich interfejsem na komputer jest w nim funkcja wypalania serwisowego i podgląd parametrów dpf Ale jeszcze nigdy nie udało się wypalić zrobiłem logi wysłałem do nich i czekam no ale trudno jezdzić z kompem na kolanach